Odpowiedzialność odszkodowawcza emitentów za naruszenie obowiązków informacyjnych

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Prawo Gospodarcze i Handlowe". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: C.H. Beck
popularnonaukowa
Tomasz

Przedmiotem prezentowanej publikacji jest prawna analiza możliwości dochodzenia roszczeń odszkodowawczych przez inwestorów od emitentów w związku z powstaniem szkody wynikłej z naruszenia ustawowych obowiązków informacyjnych. Celem niniejszej pracy jest przede wszystkim przedstawienie uwarunkowań prawnych związanych z dochodzeniem tego typu roszczeń. Dotyczy to w szczególności analizy...

Celem niniejszej pracy jest przede wszystkim przedstawienie uwarunkowań prawnych związanych z dochodzeniem tego typu roszczeń. Dotyczy to w szczególności analizy czynników warunkujących powodzenie roszczeń odszkodowawczych, jak również elementów utrudniających dochodzenie tych roszczeń w praktyce. W tym kontekście w prezentowanej książce przedstawione zostały również postulaty de lege ferenda mające na celu usprawnienie mechanizmów dochodzenia tego typu roszczeń.
Analiza problematyki odpowiedzialności odszkodowawczej emitentów przedstawiona w niniejszym opracowaniu tym bardziej zasługuje na uwagę, gdyż jak do tej pory brak jest w polskiej literaturze kompleksowych opracowań monograficznych na ten temat. Jednocześnie bardzo dynamiczny rozwój polskich rynków kapitałowych powoduje, że temat ten staje się niezwykle aktualny, zwłaszcza w perspektywie dalszego rozwoju tych rynków oraz czynników ryzyka z tym związanych.

źródło opisu: Wydawnictwo Beck, 2008

źródło okładki: http://www.ksiegarnia.beck.pl/prawo-prawo-gospodar...»