Transformacja gospodarcza w Polsce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
7 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
biznes, finanse

Pierwsza na rynku publikacja analizująca w sposób dogłębny i kompleksowy przebieg procesu transformacji aż do roku 2004! książka zawiera prezentację wszystkich najważniejszych problemów decydujących o charakterze i głębi transformacji gospodarczej, atrakcyjna narracja wsparta licznymi przykładami z praktyki oraz, co szczególnie ważne, autorskimi ocenami i propozycjami kierunków rozwiązań w badanym zakresie, kompendium wiedzy faktograficznej o transformacji, krytyczna analiza i ocena transformacji gospodarczej w szerokim ujęciu (zmiany instytucjonalne, przekształcenia własnościowe, zmiana polityki gospodarczej itp.), obejmuje charakterystykę zmian systemowych gospodarki polskiej w okresie 1989-2004. Publikacja przydatna do przedmiotów: Transformacja gospodarcza w Polsce, Teoria i polityka transformacji gospodarczej, Problemy transformacji i prywatyzacji gospodarki polskiej. Niezastąpiona pomoc dla analityków gospodarki oraz osób zainteresowanych problemami przekształceń i rozwoju gospodarki polskiej.

| 2014-05-08
Przeczytana: 31 marca 2013

Książka godna polecenia. Autor w sposób przejrzysty przedstawia zagadnienia transformacji gospodarczej, nie pomijając ważnych dla niej kwestii politycznych. Ciekawe spostrzeżenia i wnioski autora są bez wątpienia wartością dodaną.

Fifi94 | 2015-11-01
| 2014-09-16