Zgłosuj na książki roku 2017

Pola chwały. O sławnych mężach

Tłumaczenie: Ewa Wende
Seria: Współczesna Proza Światowa
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Les champs d'honneure. Des hommes illustres.
830602494X
monotema

"Pola chwały" (1990) to swoista, opowiedziana z humorem i nutą liryzmu kronika rodzinna pokolenia dziadków pisarza, które złożyło swoją daninę krwi w okopach I wojny światowej. W powieści "O sławnych mężach" (1993) autor przedstawia portret ojca, który ocalał z kataklizmu II wojny światowej, a którego stracił jako jedenastoletni chłopiec. Dla historii był anonimowym bohaterem, choć brał udział...

W powieści "O sławnych mężach" (1993) autor przedstawia portret ojca, który ocalał z kataklizmu II wojny światowej, a którego stracił jako jedenastoletni chłopiec. Dla historii był anonimowym bohaterem, choć brał udział w Ruchu Oporu, po wojnie podjął trud utrzymania rodziny, nie szczędząc wysiłków, by związać koniec z końcem. I o tych latach opowiada autor kreśląc portret swoich najbliższych.

źródło opisu: książka

źródło okładki: http://www.granice.pl/ksiazka,pola-chwaly--o-slawnych-mezach,283531

portos | 2016-10-05
dymek | 2016-09-16