W szarej sukience? Autorki i wokalistki w poszukiwaniu tożsamości

Wydawnictwo: Scholar
popularnonaukowa
rosmene

Książka ta wyrasta zarówno z osobistych upodobań i sympatii autorki, z zasłuchania w głosy i słowa śpiewających kobiet, jak i z krytycznej lektury przedstawicielek feministycznej myśli, która ulega tu konfrontacji z kobiecym doświadczeniem: artystek, obserwatorek i komentatorek kultury, a zwłaszcza – współczesnych mam, córek, żon i sióstr.

źródło opisu: www.scholar.com.pl

źródło okładki: www.scholar.com.pl

Stefson | 2013-05-31
Na półkach: Przeczytane, 2013, Muzyko
Przeczytana: 29 maja 2013

Mam wrażenie, że autorka za wszelką cenę próbuje przełożyć swoje doświadczenia na dokonania artystyczne opisywanych kobiet, przez co często dokonuje daleko idących nadinterpretacji. Przez to książka staje się zbyt subiektywna, żeby być pozycją naukową, jaką chyba miała być w założeniu.