Towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
biznes, finanse

za kolebkę ubezpieczeń uważa się instytucję ubezpieczeń wzajemnych. Podręcznik jest poświęcony społecznym aspektom funkcjonowania towarzystw ubezpieczeń wzajemnych w ubezpieczeniach zdrowotnych. Do istotnych zalet książki należą: omówienie metod finansowania ochrony zdrowia, pokazanie zmian zachodzących w polskim powszechnym systemie ubezpieczeń zdrowotnych, a także działalności różnych podmiotów w ramach tych ubezpieczeń, przedstawienie doświadczeń innych państw o uregulowanej już gospodarce rynkowej z funkcjonowania towarzystw ubezpieczeń wzajemnych na rynku ubezpieczeń zdrowotnych, pokazanie możliwości przeniesienia na grunt Polski doświadczeń innych państw na tle obowiązujących rozwiązań prawnych, bogata literatura. Książka jest adresowana do wszystkich osób interesujących się zagadnieniami systemu ubezpieczeń zdrowotnych, a zwłaszcza do osób profesjonalnie związanych z tą dziedziną, z finansami i polityką społeczną.