Wybieram wolność... czyli rzecz o wyzwalaniu się z uzależnień

Wydawnictwo: Instytut Psychologii Zdrowia
Psychologia, alkocholizm, terapia,
kakadu80

"Pomysł napisania tej książki narodził się podczas wielu rozmów, z których często wynikało, że większość ludzi w Polsce wciąż jeszcze uważa alkoholizm za problem moralny i "zwykły" brak silnej woli. (Światowa Organizacja Zdrowia wpisała alkoholizm na listę chorób już w 1951 roku.) Wielu ludzi w Polsce nie słyszało też nigdy o ruchu Anonimowych Alkoholików, którzy uzyskują i utrwalają trzeźwość na podstawie tzw. Dwunastu Kroków. (Pierwsza w Polsce grupa AA powstała w Poznaniu ponad trzydzieści lat temu; w 1988 roku na III Krajowej Konferencji AA we Wrocławiu podano, że w kraju spotyka się regularnie około trzystu grup AA.) (...) Alkoholizm nie jest dziś w Polsce bynajmniej zjawiskiem sporadycznym, (...) całe społeczeństwo jest w mniejszym lub większym stopniu chore na koalkoholizm" - E. Woydyłło

źródło opisu: Instytut Psychologii Zdrowia i Trzeźwości 1993

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Julita | 2015-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2015

Autorka opowiada o swoich doświadczeniach związanych z jej uczestnictwem w spotkaniach terapeutycznych alkoholików w USA. Książka jest niejako wstępem do rozważań na temat leczenia alkoholików w Polsce, wyjaśnia znaczenie grup AA dla rodzin dotkniętych tym problemem.

artfan | 2016-05-29
Maciek | 2016-02-21