Bierdiajew i inni. W kręgu myśli rosyjskiego renesansu religijno-filozoficznego

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Filozofia Rosyjska". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Scholar
filozofia i etyka
rosmene

Seria książkowa Filozofia Rosyjska (redaktorzy naukowi: Lilianna Kiejzik i Jacek Uglik), pomyślana przy Instytucie Filozofii Uniwersytetu Zielonogórskiego, mieści w sobie prace badaczy polskich studiujących myśl rosyjską XIX i XX stulecia. Naukowcy, skupieni wokół internetowego serwisu www.filozofiarosyjska.uz.zgora.pl, upowszechniają omówienia klasycznych dzieł w postaci monografii, opracowań zbiorowych oraz translacji. Zasadniczy cel naszych poczynań sprowadza się do propagowania bogatych w treść idei, zrodzonych w umysłach wschodnich filozofów.

Jan Krasicki, profesor nadzwyczajny w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego, kierownik Zakładu Antropologii Filozoficznej. Badacz myśli rosyjskiej, zajmuje się także filozofią polską i niemiecką XIX, XX i XXI wieku. Autor kilku książek poświęconych myśli rosyjskiej, w tym m.in. monografii Bóg, człowiek i zło. Studium filozofii Włodzimierza Sołowjowa, Wrocław 2003 (przekład rosyjski: Bog, czełowiek i zło. Issledowanije fiłosofii Władimira Sołowjowa, Moskwa 2009), oraz opublikowanej ostatnio książki Człowiek i Bóg w tradycji rosyjskiej, Kraków 2012; także wielu artykułów zamieszczonych w czasopismach i pracach zbiorowych wydawanych w kraju i za granicą.

źródło opisu: www.scholar.com.pl

źródło okładki: www.scholar.com.pl

Antagonista Esklaważu | 2016-08-27
Na półkach: Filozofia

Że Bierdiajew pisze w chaotyczny sposób i zaprzecza sobie co drugie zdanie to wiadomo. Żeby jednak podobny styl zobaczyć w opracowaniu, które miało rozjaśnić mgliste kwestie, to trochę słabo.

Hiacynt Leverkühn | 2017-09-27
| 2016-12-05