Siedem zegarków kopidoła Joachima Rybki

Wydawnictwo: Śląsk
832160255X
powieść polska
Adam

Lektura wywołuje i pozostawia wrażenie trudne do zapomnienia i niełatwe do odparcia. Losy i przygody bohatera budują nowe nadzieje, daje otuchę, że przecież żyć warto i trzeba, choćby losy układały się niezwykle i zaskakująco. Joachim Rybka tak właśnie wyraża swoją wiedzę o życiu - gorzką, ale pogodną, pelną wiary w ludzi i w dobroć ich serc.

źródło opisu: http://www.antykwariat-exlibris.pl/siedemzegarkwko...(?)

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

bellaizka | 2015-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2015

Dzieje człowieka w zawierusze historii... Przypomniała mi ta książkę moją rodzinną historię, gdzie mój pradziadek również dostał srebrny kieszonkowy zegarek za uratowanie życia jakiemuś oficerowi.

Justyna | 2015-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2015

Bardzo dobra lektura z cierpliwym dystansem i zarazem czułością ukazująca losy prostego człowieka o śląskich korzeniach. Historia z motywem siedmiu zegarków, symbolicznie ukazuje kruchość ludzkiego żywobycia i jego przemijalność. To zarazem umiłowanie życia, świata, jak i ludzi, mimo ich wad i przywar. Śląskość ukazana w umiejętności patrzenia głównego bohatera na drugiego człowieka przez pryzmat serca.

Bartooszek | 2015-01-18

Książka niezwykle wciągająca, łącząca w sobie humor i żal, uśmiech i smutek. Zaskakująca różnorodność tematyczna - od kopalni po dalekie kraje. Czytało się "jednym tchem", polecam.

tsunami_blond | 2017-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2017