literatura piękna
Pani_Wu

[na stronie http://www.mybook.pl/6/0/bid/287 jest do pobrania darmowy ebook] Zbiór opowiadań i wierszy, które zostały wyróżnione w konkursach zorganizowanych w latach 2010-2012 przez portal literacki PubliXo.com. Autorów tekstów zawartych w niniejszej antologii różni prawie wszystko – wiek, zainteresowania, doświadczenie życiowe. Łączy – pasja pisania i umiejętność ubrania w słowa tego, co...

[na stronie http://www.mybook.pl/6/0/bid/287 jest do pobrania darmowy ebook]
Autorów tekstów zawartych w niniejszej antologii różni prawie wszystko – wiek, zainteresowania, doświadczenie życiowe. Łączy – pasja pisania i umiejętność ubrania w słowa tego, co opowiedziała im wyobraźnia.
Owa różnorodność siłą rzeczy znalazła odzwierciedlenie w utworach zawartych w niniejszej antologii. Mamy nadzieję, że w tym swoistym „patchworku literackim” każdy z Was znajdzie coś dla siebie. Życzymy miłej lektury!

źródło opisu: http://www.mybook.pl/6/0/bid/287

źródło okładki: http://www.mybook.pl/6/0/bid/287

Meszuge | 2014-02-09
Przeczytana: 25 września 2013

Jest to zbiór trzynastu opowiadań i dziesięciu wierszy różnych autorów. Wydany jako eBook (i zapewne nie tylko). Zawiera teksty wyróżnione w konkursach organizowanych przez portal literacki PubliXo.com w latach 2010-2012.

Zawartość zbioru:
- Magdalena Woźniak: Anna Pelzel
- Katarzyna Sieradzka: Jelenie
- Ewa Grim: I życzę ci, żeby...
- Alf Soczyński: Ewa
- Milena Wiese: Bogowie Olimpu
- Andrzej Chodacki: Anioł
- Jolanta Rawska: Cezar, potomek Dropsa
- Katarzyna Karpińska: Falstart
- Katarzyna Daniel: Czego ci brakuje do szczęścia?
- Joanna Gorzka: Sen o przeszłości
- Dawid Bartela: Viola z Alei Zapomnienia
- Anna Pełka: Jesteś...

Wioleta Sadowska | 2013-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2013

"Bóg wcale nie musi być doskonały. Nie ma ideałów. Nie ma doskonałego Boga."

Prace zbiorowe wielu twórców mogą wywoływać podział czytelników na tych, którzy cenią sobie różnorodność artystyczną, oraz na tych, którzy tej w tej różnorodności nie widzą siebie jako potencjalnego odbiorcy. Jakby jednak nie było, mieszanka prozy i poezji w jednej publikacji jest ciekawą alternatywą, z którą postanowiłam się zmierzyć.

Ebook "I życzę ci, żeby..." to zbiór wyróżnionych opowiadań i wierszy, które brały udział w konkursach w latach 2010-2012, organizowanych przez portal literacki PubliXo.com. Co ciekawe, ebooka możecie pobrać zupełnie za darmo pod tym adresem: http://www.mybook.pl/6/0/bid/287. Publikacja składa się z trzynastu opowiadań oraz dziesięciu wierszy.

Utwory zawarte w ebooku zostały stworzone przez zupełnie nieznanych mi autorów. Ich tematyka jest bardzo różnorodna, stąd trudno mówić o jakimś kluczu, według którego uzasadniałoby się ich kolejność chronologiczną czy same tytuły....