Waldemar Legień. Złoto przez ippon

Cykl: Słynni polscy olimpijczycy (tom 13)
Wydawnictwo: Agora SA
olimpijczycy, olimpiada, judo, sport
komiksy
Strzelba

Tym razem zapraszamy na spotkanie z najbardziej popularną spośród wszystkich egzotycznych dyscyplin sportu, czyli z judo - japońską sztuka walki, która jako sport zawojowała cały świat. Zapraszamy także na spotkanie z największymi judokami świata, wśród których istotną rolę odgrywali Polacy. To oni przez przeszło czterdzieści lat obecności tego sportu na igrzyskach olimpijskich dostarczyli nam zaskakująco wielu sukcesów i medali.

Być może wielu z Państwa pamięta czasy, gdy pod wpływem filmów z Brucem Lee wschodnie sztuki walki stawały się w Polsce coraz popularniejsze. Do takich osób należał także Waldemar Legień - największy z naszych mistrzów judo i jeden z największych polskich sportowców. Bo niewielu z nich może się pochwalić - tak jak on - dwoma złotymi medalami olimpijskimi.

Zobaczycie państwo, jak śląski judoka je zdobywał, a robił to momentami w iście imponującym stylu. Spotkacie Państwo także innych polskich judoków, przeżyjecie ich sukcesy oraz nieprawdopodobne wręcz dramaty, które rozgrywały się dosłownie w ostatnich sekundach walki.

Zapraszamy także na spotkanie z historią judo, mocno związaną z historią Japonii wielką światową polityką. Spotkacie Państwo japońskich samurajów, a także samurajów nam współczesnych, jakimi są znakomici judocy. Choćby tacy jak Waldemar Legień.

Przeniesiemy się w czasy jego zwycięstw, gdy mogliśmy być pewni, że występ judoków przyniesie nam sukcesy. Mamy nadzieję, że poznają Państwo także tajniki judo i zasady, według których przebiegają walki w tym sporcie. Łatwiej będzie je oglądać podczas nadchodzących igrzysk w Pekinie.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl