Pleban

Wydawnictwo: Psychoskok
Aneta

Opublikowana przez wydawnictwo "Psychoskok" książka Patryka Nowodworskiego pt. "Pleban" to nowość na polskim rynku wydawniczym. Stanowi ona kontinuum twórczości tego młodego pisarza, aczkolwiek w nieco innym wydaniu. Autor "Kochanki" zdecydował się tym razem sięgnąć nieco głębiej do wyobraźni czytelnika i zaproponować mu własny horror mówiący o tym, że konsekwencje popełnionych grzechów za życia sięgną nas nawet po śmierci. Wskazuje on jednocześnie, że jedynym ratunkiem dla grzesznej duszy jest światłość Boga, dlatego należy podążać właśnie w jej kierunku. Przekonują się o tym bohaterowie jego książki, którzy mimo cierpienia są w stanie wybaczyć swojemu oprawcy.

Moc wrażeń jaką niesie ze sobą "Pleban" zapewnia wędrówka dusz i mieszanie się świata materialnego ze światem duchowym. Książka ta jest swego rodzaju przestrogą przed czynieniem zła i próbą uzmysłowienia sobie, że istnieje również inny wymiar - duchowy,
w którym możemy żyć spokojnie tylko wtedy, jeśli tu - na ziemi - wszystkie nasze grzechy zostaną nam wybaczone.

Polecamy także inne książki Patryka Nowodworskiego:
• Kochanka - urocza historia pełna zabawnych sytuacji, z wartką akcją oraz pewną dozą erotyzmu.
• Bystry detektyw - zabawna opowieść o byłym, aczkolwiek młodym policjancie, który w wyniku zażywania miękkich narkotyków został wyrzucony z policji i stał się prywatnym detektywem. Pierwszą powierzoną mu sprawą jest odnalezienie w Karpaczu zaginionej przed kilkunastoma miesiącami młodej dziewczyny.

źródło opisu: http://www.ebooki123.pl/pleban_p209

źródło okładki: http://www.ebooki123.pl/pleban_p209

Nesihonsu | 2015-04-25
Przeczytana: 09 października 2014

Bardzo lubię dobre horrory, szczególnie osadzone w naszych lokalnych realiach. Pleban spełnia tylko drugą część powyższego wymogu. Pomysł jest nawet ciekawy ale niestety nie do końca przemyślany. Uszedłby jednak gdyby nie fatalny, niechlujny styl, urągajacy pięknemu językowi polskiemu. Niektóre zdania to istny humor zeszytów. Ale najgorsze są sceny, w intencji autora erotyczne, które porażają prymitywizmem opisów i godną pożałowania nieudolnością. Wszystkim ceniącym dobry smak (i poprawną polszczyznę) radzę to poronione dziełko omijać szerokim łukiem.

Aneta | 2013-11-08
Przeczytana: 2013 rok

Jedna z moich ulubionych powieści jeśli chodzi o dorobek Nowodworskiego. Ciekawa fabuła, trzymająca w napięciu akcja, świetnie dobrane dialogi oraz bohaterowie, przemyślane i dobrze opisane wydarzenia. Zafascynowały mnie opisy, bardzo pikantne, na pewno przy tej lekturze czytelnik w żaden sposób nie jest w stanie nudzić się. Warto po nią sięgnąć - polecam

Cyrysia | 2013-05-20

polokotka | 2013-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2013

a nieźle się zapowiadało...

Katarzyna | 2015-06-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-BOOKi, 2015