Teodozja odchodzi

Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
geokuba

Frapująca powieść historyczna, rozgrywająca się w średniowieczu, w czasie rozbicia dzielnicowego Polski. Tłem są dzieje czwartej krucjaty (1202-1204). Główny nurt powieści stanowi splot okoliczności i mechanizmów, które doprowadziły do opanowania Konstantynopola i utworzenia tzw. Cesarstwa Łacińskego, a o wszystkim dowiadujemy się z korespondencji, którą prowadzi przewrotny i mściwy eunuch z wenecką kurtyzaną.

źródło opisu: Wydawnictwo Łódzkie, 1989

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!