rozwiń zwiń

Sztuka obserwacji, czyli skuteczne studiowanie drugiego człowieka

Okładka książki Sztuka obserwacji, czyli skuteczne studiowanie drugiego człowieka
Jo-Ellan DimitriusMark C. Mazzarella Wydawnictwo: Onepress poradniki
344 str. 5 godz. 44 min.
Kategoria:
poradniki
Wydawnictwo:
Onepress
Liczba stron:
344
Czas czytania
5 godz. 44 min.
Język:
polski
ISBN:
9788324615551
Średnia ocen

                6,1 6,1 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,1 / 10
39 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
103
103

Na półkach:

Jo-Ellan Dimitrius dzieli się z nami swymi spostrzeżeniami z wieloletniej pracy w charakterze konsultantki sądowej. W książce wiele jest na temat komunikacji zarówno werbalnej, jak i niewerbalnej i ogólnie, jak autorka słusznie zauważa, w ocenie ludzi w zasadzie wszystko ma znaczenie, a właściwa ocena jest bardzo trudna, bo czasami sygnały jakie ludzie wysyłają, mogą w zależności od kontekstu, zupełnie co innego znaczyć. Dlatego też radzi ostrożnie i niepochopnie wartościować, bo to co w jednej kulturze może być szczytem dobrego wychowania, w innej oznacza grubiaństwo (vide: maniery Japończyków i Europejczyków przy stole). Aby właściwie oceniać ludzi, trzeba być niewątpliwie dobrym obserwatorem. Chodzenie na skróty i kierowanie się stereotypami, które tak ułatwiają życie, też nie są wskazane przy wydawaniu opinii o innych. To, jacy jesteśmy, nie tylko zależy od nas samych, bowiem na uformowanie naszych charakterów wpływają zarówno cechy wybieralne (czyli te, które możemy zmieniać, np.: ubiór, fryzura, tatuaż), jak i niewybieralne (np.: pochodzenie ekonomiczno-społeczne, cechy fizyczne, jak chociażby wzrost). Trochę więc truizmów...;)

Książka ta w zasadzie jest jedną z wielu, jakie czytałam na temat komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Dawane w nich wskazówki, mniej więcej są podobne do innych pozycji wpisujących się w ten nurt. Natomiast, co ją odróżnia, i co muszę przyznać nieco zszokowało mnie, to dzielenie się autorki swymi doświadczeniami zawodowymi i wnioski, jakie nasuwają się po przeczytaniu jej słów. Z wypowiedzi pani Dimitrius wynika bowiem, że sposób doboru ławników do poszczególnych spraw wcale nie jest taki bezstronny, jakby się wydawało być powinien. W zależności bowiem od tego, czyja strona będzie bardziej zaangażowana (obrona bądź oskarżenie) w sam proces kompletowania ławników, to można tak dobrać odpowiednich ludzi, aby opowiedzieli się po pożądanej stronie. Czyli prawnik w tandemie z psychologiem w USA oznacza z reguły wygraną dla strony. Ciekawa jestem, jak to wygląda w praktyce - gdyby porównać dane statystyczne wygranych spraw amerykańskich prawników, którzy przy układaniu strategii na sali sądowej korzystają z porad psychologia, z innymi, już bez takiego udziału. No właśnie, o tym nie było...

Można przeczytać, ale bez fajerwerków, kapiszony zamokły...*

* Recenzja pierwotnie zamieszczona na stronie: www.bookfreak.pl

Jo-Ellan Dimitrius dzieli się z nami swymi spostrzeżeniami z wieloletniej pracy w charakterze konsultantki sądowej. W książce wiele jest na temat komunikacji zarówno werbalnej, jak i niewerbalnej i ogólnie, jak autorka słusznie zauważa, w ocenie ludzi w zasadzie wszystko ma znaczenie, a właściwa ocena jest bardzo trudna, bo czasami sygnały jakie ludzie wysyłają, mogą w...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    62
  • Przeczytane
    56
  • Posiadam
    22
  • Psychologia
    4
  • Teraz czytam
    3
  • Ulubione
    3
  • 1. 3. Komunikacja
    1
  • ROK 2006
    1
  • 1. 4. Psychologia
    1
  • Psychologia, socjologia etc.
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Sztuka obserwacji, czyli skuteczne studiowanie drugiego człowieka


Podobne książki

Przeczytaj także