Sztuka obserwacji, czyli skuteczne studiowanie drugiego człowieka

Wydawnictwo: Onepress
poradniki

Anatomia osobowości * Po czym rozpoznać kłamcęa * Co ujawniają ludzkie włosya * Czy głos może zdradzić intencjea * Jak czytać z mowy ciałaa Bogactwo wskazówek i strategii dla tych, którzy chcą odkryć motywacje i cechy charakteru innych ludzi zarówno w przypadku poszukiwania opiekunki dla dziecka, randki czy wybierania ławy przysięgłych ( ) Publishers Weekly Otwarta księga ludzkiej natury Do tej pory jedynym sposobem na odczytanie innego człowieka, jaki

Like_a_Storm | 2015-12-05
Przeczytana: 2010 rok

Zdziwiłem się, widząc inną okładkę, ale cóż - te z upływem czasu się zmieniają, podobnie jak i ludzie.

Z książką miałem styczność już jako dziecko, kiedy to ojciec rzucił ją gdzieś na półkę, śpiesząc się do pracy. Jako niska wtedy osóbka (cóż, do dnia dzisiejszego się to nie zmieniło, smutne ;_;), sięgnąłem po taboret, a książka Dimitrius i Mazarelli spadła mi na głowę, uderzając pełnią wiedzy w moje szare komórki. Wtedy (czyli jakieś 14 lat temu, patrząc na okładkę, chociaż ja miałem ją w łapkach jako 13-latek) podtytuł brzmiał: "Jak poznać prawdę o drugim człowieku".

Dimitrius spędziła sporo czasu przypatrując się procesom sądowym (wybierała ławników, była kryminologiem). Wierzcie mi, nawet najmniejsze mrugnięcie może o was wiele zdradzić. Przykład z książki - czy wierzycie w to, że wszystkie osoby noszące okulary mają słaby wzrok? W 90% posługujecie się tzw."pierwszym wrażeniem", które jest w 3/4 przypadków błędne.

Ta książka uświadomi wam, co możecie zrobić, by nie stać...

Paulina Kubala | 2012-06-09
Na półkach: Przeczytane, Psychologia

Bardzo dobrze wyjaśniony każdy z przykładów, zapamiętanie ułatwiają podawane sytuacje, w których dana rzecz się pojawiała. Jeśli interesują Cię ludzie, ich zachowania polecam przeczytanie właśnie tej książki.

McMaciek | 2015-07-25

Bardzo ciekawa książka.
To co zauważyłem po sobie po przeczytaniu tej książki, to to, że zacząłem skupiać się na obserwowaniu ludzi. Samoczynnie, nawet się na tym nie skupiam - po prostu patrzę i próbuję dojść do jakiś wniosków.
Niestety, książka ma dużo wad - dostajemy podręcznik obserwacji, jednak te obserwacje są czasami bardzo płytki. Bardzo dużo tekstu nie przeraża, ale przeraża to, że autorka zawarła zbyt dużo dygresji, które przeszkadzają w czytaniu, no i niestety ksiązka się po prostu pruje - jest zbyt słabo zszyta.
Polecam dla "detektywów amatorów", którzy chcą się pobawić w dokładniejszą obserwację ludzi.

Ewcia123450 | 2012-09-06

Tak na prawdę bardziej interesowały mnie przykłady podawane w książce a nie sama sztuka obserwacji gdyż żeby można było coś z tych rad wykorzystać potrzeba tyle pracy nad sobą.

Dekadent | 2014-03-05
Przeczytana: 2013 rok

Dużo rzeczy oczywistych, ale dużo nie. Warto.

lumien | 2012-03-07
Przeczytana: 2004 rok

Polecam ciekawym ludzkich zachowań :)

Wasted | 2016-11-23
nieprzysiadalnie | 2015-07-03