Sto bajek

Wydawnictwo: Bajka
bajki, wiersze Brzechwy, 100 bajek
joly_fh

Wiersze Jana Brzechwy w nowej odsłonie Książka, której nie może zabraknąć w żadnym domu! Zbiór ponad stu najpopularniejszych utworów Jana Brzechwy, skierowany głównie do najmłodszych, choć nie tylko. Dzieciom pozwoli odkryć wiele mądrych i zabawnych bajek, a rodziców i dziadków przeniesie w świat niezapomnianych wierszy ich dzieciństwa. Mali i duzi czytelnicy znajdą tu między innymi...

Wiersze Jana Brzechwy w nowej odsłonie

Książka, której nie może zabraknąć w żadnym domu! Zbiór ponad stu najpopularniejszych utworów Jana Brzechwy, skierowany głównie do najmłodszych, choć nie tylko. Dzieciom pozwoli odkryć wiele mądrych i zabawnych bajek, a rodziców i dziadków przeniesie w świat niezapomnianych wierszy ich dzieciństwa. Mali i duzi czytelnicy znajdą tu między innymi „Samochwałę”, „Sójkę”, „Na starganie”, „Entliczek-pentliczek”, „Kaczkę-dziwaczkę”, „Psie smutki”, „Ciaptaka” i wiele, wiele innych utworów, których nie znać nie wypada. Jednym i drugim spodoba się nowa szata graficzna książki, będąca harmonijnym połączeniem klasyki (przejrzysty, czytelny tekst) z nowoczesnością (dowcipne, pełne fantazji i lekkości ilustracje Piotra Rychela).

Nowe wydanie zostało niezwykle starannie zredagowane. Ze względu na szacunek dla decyzji autorskiej zachowano wybór i oryginalną kolejność wierszy. Mając jednak na względzie wygodę małego czytelnika, przy zapisie dialogów zastosowano współczesne zasady interpunkcyjne. Poprawiono także powielane w poprzednich wydaniach błędy językowe. Na końcu książki dzieci znajdą opracowany przez redakcję Słowniczek z wyrazami i wyrażeniami, które wyszły z użycia. Wszystko po to, aby bajki Jana Brzechwy mogły na nowo z powodzeniem bawić i uczyć w XXI wieku.

źródło opisu: Wydawnictwo Bajka, 2011

źródło okładki: www.bajkizbajki.pl

Ludkan | 2017-09-17
Przeczytana: 17 września 2017

Wracam do książki z przyjemnością. Teraz z wnusią.

Drobinka | 2017-02-11
Przeczytana: 05 lutego 2017

Solidne wydanie - twarda okładka, dobrej jakości papier. Ilustracje niezbyt obfite i raczej subtelne. Trochę mniej poręczna (grubsza, cięższa, choć przy tym większa czcionka) niż "Sto bajek" wydawnictwa Siedmioróg i zdecydowanie mniej kolorowa.
Zawiera utwory znane wszystkim, popularne, ale także i perełki, które trudno znaleźć w innych zbiorach.
Podsumowując: klasyka dla dzieci.

Drobinka | 2017-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2017

Solidny zbiór, utworów grubo ponad deklarowane sto, także tych mniej znanych. Ilustracje może niezupełnie w moim guście, ale książka jest kolorowa i przyjazna dla małych oczu. Tekst czytelny, wyraźny, nie ma sztucznego rozwlekania wiersza na x stron by książka była grubsza - bardzo poręczny egzemplarz.

Agacha | 2016-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2016

Książka do której się wraca.

Na półkach: Przeczytane, Skrzat

Przez nasz dom, nasze półki, nasze ręce przewinęło się już mnóstwo książek z wierszami i bajkami naszych polskich znanych klasyków. Bajki Brzechwy także mamy i w większości znamy, ale nawet nam zdarza się czegoś nie znać ;) W książce, którą dzisiaj Wam pokażę jest właśnie bardzo wiele- takich, których jak dotąd nie mieliśmy okazji poznać i dzięki temu jeszcze bardziej spodobała nam się lektura tej książki :)

Nikodem do wielki fan wierszyków i rymowanek wszelkiego rodzaju ;) Myślę, że zawdzięcza to mi, bo to własnie ja od maleńkości czytałam mu przeróżne wierszyki i zanim zaczął decydować co też tym razem będziemy czytać, ja chwytałam bardzo często za książki z rymowankami. No uwielbiam je, co poradzić ;)

Sto bajek to dużo nie sądzicie? I właśnie tyle znajduje się ich w tej książce! Podzielone są one na osiem kategorii. "Co w trawie piszczy" czyli rymowanki o małych zwierzątkach takie jak "Chrząszcz", "Mrówka", "Jeż", "Mucha", "Stonoga" itd. "Nurka do...

beel | 2016-01-12
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

„Sto bajek” Brzechwy to pozycja nieśmiertelna, lubiana przez kolejne pokolenia. I jak każdy, kto czyta wiersze Brzechwy, zaraz zabieram się do wspominania. Do ulubionych utworów, wydań, ilustracji, przedstawień szkolnych i przedszkolnych moich dzieci, które wykorzystują te wiersze w edukacji. W przypadku Brzechwy (i Tuwima) to nieuniknione. Pojawiają się tu i ówdzie poetyckie „nowalijki”, jednak klasyka ma tak wysoki poziom, że naprawdę trudno ów poziom osiągnąć. A może to kwestia przyzwyczajenia? Może za głęboko siedzą w człowieku te ryby, żaby i raki, oto miś, na straganie w dzień targowy, nad rzeczką opodal krzaczka, entliczek pentliczek, czerwony stoliczek. A nowe przecież też ciekawe, warte uwagi. Jednak w poezji Brzechwy jest coś takiego, co przyciąga już kolejne pokolenie. To swego rodzaju „pokoleniowy” łącznik. Młodzi poeci muszą sobie na taką renomę jeszcze zapracować.

„Sto bajek” to trochę mylący (na naszą korzyść) tytuł, bowiem w środku znajduje się sporo ponad stu...

Asia Szarańska | 2016-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2016

Dzieci uwielbiają wierszyki, ponieważ zazwyczaj są krótkie, dźwięczne, wesołe i przyjemnie rymowane. Wręcz stworzone, by wpaść do dziecięcego uszka i pozostać w pamięci na troszkę dłużej. Wiersze są idealnym sposobem, by ćwiczyć pamięć i rytmy. Wybór utworów wierszowanych dla najmłodszych jest niezwykle rozległy, a te stworzone przez Jana Brzechwę zaliczają się do najulubieńszych. Któż z nas nie pamięta z dzieciństwa przygód Kaczki Dziwaczki, tłumaczeń Lenia czy dyskusji, które wywiązały się pomiędzy warzywami Na straganie? Nasze dzieci również z chęcią poznają te barwne i sympatyczne wierszyki, będą je recytować, a nawet śpiewać, jeśli poznają ich muzyczne odpowiedniki.

Sto Bajek Jana Brzechwy to publikacja przygotowana przez Wydawnictwo Skrzat, a dla mnie już to stanowi gwarancję pięknego i starannego przygotowania książki. Tym razem również czuję się usatysfakcjonowana, szczególnie, że w zbiorze znajduje się aż sto wierszowanych bajek, o różnej długości i tematyce, co...

Amarisa | 2016-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2016

Zachęcam do zapoznania się z moją recenzją dostępną na moim blogu: http://magicznyswiatksiazki.pl/sto-bajek-jan-brzechwa/

Kiti | 2015-12-23

Jana Brzechwę wspominam bardzo miło, zarówno z okresu dzieciństwa, jak i nieco późniejszych lat. Mam w domu kilka jego pojedynczych książeczek i jakiś zbiorek, nic jednak nie może się równać ze 100 bajkami zebranymi w jednym miejscu.

,,100 bajek" to zbiór wierszy Brzechwy zebranych w bardzo przyjemny dla oka tomik wydany w twardej oprawie z ilustracjami Artura Piątka, które doskonale oddają treść. Dodatkowym ułatwieniem dla czytelnika jest podzielenie wierszy na różne kategorie: Co w trawie piszczy, nurka do wody, lata ptaszek, gorzkie prawdy, androny, po nosie, wyssane z palca, prosimy do zwierzyńca.

Moim zdaniem, zawarte zostały tutaj mniej znane wiersze Jana Brzechwy, choć może zdarzyć się tak, że ja po prostu mało ich znam. Nie zabrakło jednak Samochwały, Tygodnia, Hipopotama, Kwoki, Foki. Każdy z czytelników na pewno odnajdzie w tym zbiorze swoje ulubione teksty. Jest to lektura, którą można przeczytać na raz i wracać do niej wielokrotnie lub dawkować sobie jej lekturę...

yllla | 2015-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2015

Wiersze Jana Brzechwy w dzieciństwie czytała mi mama, później czytałam je sama, zarówno sobie jak i młodszym siostrom. Do tej pory fragmenty niektórych pamiętam i niezmiennie wywołują one uśmiech na mojej twarzy. Chciałabym żeby i moje córki je poznały, polubiły, zapamiętały i dzieciom swym w przyszłości czytały z taką samą przyjemnością, z jaką ja dziś czytam im.

"Sto bajek" Jana Brzechwy, to książka pięknie wydana. Okładkę ma sztywną, papier dobrej jakości, do tego jest szyta. Książka ta jest na prawdę solidna. Przetrwa niejedno czytanie i oglądanie. Według mnie dotrwa moich wnuków i również ich uszy będzie cieszyć wierszami, na których wychowały się pokolenia, a oczy pięknymi, dowcipnymi ilustracjami Ewy Podleś. Ilustracji tych nie ma zbyt wiele , jednak dzięki temu, całość prezentuje się elegancko i przejrzyście.

"Sto bajek" Wydawnictwa Skrzat, to zbiór wierszy podzielonych tematycznie na 8 rozdziałów. Z pewnością znajdziecie wśród nich takie, które dobrze znacie, bo nie...