Morderstwo Margaret Odell

The Canary Murder Case
8307020859
Philo Vance, morderstwo
Regalia

Odnaleziono ciało Margaret Odell, broadwayowskiej ślicznotki. Za życia zmieniała mężczyzn jak rękawiczki. Jej kochankami byli zarówno szanowani członkowie wyższych sfer, jak i bezwzględni gangsterzy. Po mieście krąży pogłoska, że w dzień swojej śmierci przyjęła u siebie więcej niż jednego adoratora. Czy Philonowi Vance'owi uda się wyjawić tożsamość mordercy?

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: http://www.antykwariatpodkarpacki.pl/

Magnis | 2016-04-30

Kryminał z zagadką morderstwa w zamkniętym pokoju, gdzie zostaje zamordowana Margaret Odell. Osią fabuły jest odkrywanie jak do tego doszło z detektywem - amatorem Philo Vance, z którym czytelnik śledzi poszczególne etapy śledztwa. Brzmi może średnio, ale potyczki Vance z prokuratorem sprawiły mi frajdę podczas czytania. Są zabawne i nieraz można się było pośmiać z zabawnych dialogów czy sytuacji. Motyw śledztwa również jest interesujący, ponieważ podejrzanych mamy mnóstwo osób znających ofiarę, a sam autor pomału odsłania wyjaśnienie jak to się stało. Książkę czytało mi się świetnie od samego początku i miałem sporo frajdy podczas czytania z konwekcją zabawy w zgadywanie kto zabił. Warto przeczytać.

Martyna | 2016-05-25
Na półkach: Przeczytane, Kryminał