Logika. Daj się uwieść!

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
logika, matematyka
filozofia i etyka

Kolejna książka Christopha Drössera, autora bestsellerów: „Fizyka. Daj Si uwieść” i „Matematyka. Daj się uwieść”. „Komisarz Behnke przesłuchuje trzech opryszków podejrzanych o dokonanie napadu na bank, którzy oczywiście do niczego nie chcą się przyznać. Asystentowi komisarza dzięki czystej logice udaje się wywnioskować ze sprzecznych zeznań rabusiów, kim byli sprawcy”. Czy człowiek może...

Kolejna książka Christopha Drössera, autora bestsellerów:

„Fizyka. Daj Si uwieść” i „Matematyka. Daj się uwieść”.

Czy człowiek może stale kłamać? Czy „być albo nie być” to rzeczywiście pytanie?

Logika, to narzędzie, które może nam pomóc jaśniej myśleć. Łączy dwie potężne dziedziny matematykę i filozofię. Christoph Drösser wprowadza czytelnika w świat poprawnego wnioskowania. W zajmujących opowiadaniach jasno przekazuje podstawy, osobliwości i zasadzki logiki. Dowodzi, że znajomość podstaw tej dziedziny uczy swoistej „higieny umysłowej” i precyzyjnego formułowania myśli. Zabawnym opisom towarzyszy wybór sprytnych łamigłówek logicznych.

źródło opisu: PWN, 2013

źródło okładki: PWN, 2013

Charlie1608 | 2016-08-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Naukowe
Przeczytana: 15 sierpnia 2016

Logika - daj się uwieść! To kolejna już książka, która chce przełamać strach w ludziach, gdy Ci słyszą "matematyka!". Niestety książka jest słabsza od swoich poprzedniczek, może dlatego, że logika o ile wydaje nam się kusząca, nie jest aż tak barwna.
Nie jest jednak zła, da radę ją przeczytać, a także większość zrozumieć - co jest wielkim plusem.
Polecam tym, którzy przeczytali wcześniejsze.

Tmk Gwrl | 2014-01-14
Na półkach: Teraz czytam

Miałem kiedyś na studiach logikę i postanowiłem sobie przypomnieć temat poprzez zakup książki "Logika. Daj się uwieść!". Jestem dopiero na 68 stronie i zgrzytam zębami z powodu denerwujących błędów. Wątpię czy ta książka przeszła jakąkolwiek merytoryczną korektę. Jak ktoś się chce pobawić to zapraszam do wspólnego ich wyłapania, wysłania wydawcy który powinien koniecznie opublikować erratę.

Pomijając te błędy pozycja ciekawa.

Gumis | 2017-04-23
Na półkach: Przeczytane, 2017