Okładka książki Rose Holly Webb
Okładka książki Rose
Holly Webb Wydawnictwo: Papilon, Publicat Cykl: Rose (tom 1) Seria: Rose literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Rose (tom 1)
Papilon, Publicat
2013-04-17
2013-04-17
Patrycja Zarawska

Może ta autorka kojarzy się wam bardziej z serią dla dzieci typu "Zaopiekuj się mną", ale po przeczytaniu tych książek zmienicie to zdanie, bo ta seria otwiera wrota do całkowicie innego świata.

Książka przepełniona jest magią, tajemnicami i lekko mrocznym charakterem, co mi się podoba. Jednak mówiąc szczerze, do przeczytania pierwszego tomu zabieram się dwa razy. Za pierwszym razem byłam jeszcze dość mała i niewiele z tekstem zrozumiałam, a kupiłam tą książkę, bo byłam fanką "Zaopiekuj się mną", a książka się okazała o całkiem innym charakterze, dla ciut starszych czytelników.

Dopiero za drugim razem, jak byłam już starsza, książka mnie wciągnęła i zrozumiałam o co w niej chodzi. I tak oto zostałam pochłonięta przez świat magicznych zdarzeń, w którym się zatraciłam. Dobrze mi się czytało, bo jest fajnym stylem napisana, a akcja jest interesująca i wciągająca. Seria jest przepełniona tajemnicami, pełna zagadek i a miała jakąś taką swoją aurę, z którą nie często się spotykam, a która mnie na swój sposób uwiodła.

czytałam tę książkę w podstawowce, ostatnio przejrzałam ją ponownie, żeby sobie co nieco powspominac i musze przyznac, ze dalej bylo to przyjemne doswiadczenie. szkoda, ze nie mam innych czesci ;-; raczej polecilabym ja dzieciakom w rodzinie, jesli lubilyby czytac. cieszy mnie, ze jako dorosly nie czuje krindzu jaki zazwyczaj powala przy czytaniu czegos, co lubilo sie jako dziecko :")

Moje dzieciństwo. No arcydzieło

Moje dzieciństwo. No arcydzieło

Mimo że nie przepadam za książkami Fantasy dla dzieci, czytało się ją całkiem w porządku. Ciekawa historia.

Moim zdaniem fantastyczna książka nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. We mnie jako dziecku rozbudziła miłość do czytania.

Fabuła, która zachwyci każde dziecko, a i starszych z pewnością zaciekawią losy dziesięcioletniej Rose, która odkrywa w sobie magię, kompletnie zmieniając swoje życie. W końcu różnica między sierotą, która chce tylko mieć pracę, a początkującą czarodziejką jest bardzo duża.

Zdecydowanie nie jest nudna i zachęca do ponownego zanurzenia się w świecie, gdzie magia jest niemal oczywistą częścią dziewiętnastowiecznego świata.

"Rose" to niezwykle wciągająca, urzekająca, magiczna, ale tez nieco mroczna, tajemnicza i wzbudzająca niepokój opowieść dla starszych dzieci (8/9+). Fantastyka połączona z kryminałem - mojej córce bardzo się podobała; czytała, ba! wciągała jedna za drugą 😉 Polecamy!

Jestem już dwa razy pełnoletnia, a tę książkę przeczytałam jak dziecko, szybciej niż moja ośmioletnia córka, która przytargała ją z biblioteki. Rose jest przyjemna do czytania, pełna magii, zaskakująca, ale też dość mocna. Polecam młodszym, raczej od 8r.ż. i starszym.

Czytałam to mając 11 lat.
Pamiętam doskonale jak bardzo ta książka trzymała mnie w napięciu, jakie emocje wywoływała.
Niesamowita <3

Czytałam to mając 11 lat.
Niesamowita <3

Rose jest dziesięcioletnią dziewczynką z sierocińca dla dziewcząt Świętej Brygidy. W przeciwieństwie do innych dziewczynek jej marzeniem było, by w przyszłości samodzielnie na siebie zarabiać. Niespodziewanie zostaje zatrudniona w domu pana Fountaina - słynnego alchemika - jako młodsza pokojówka. Jest to niezwykłe miejsce. Wydawać by się mogło, że żyje własnym życiem. Jednak niedługo potem Rose przekonuje się, że ... sama ma w sobie magię. W międzyczasie w okolicy, w tajemniczych okolicznościach znikają dzieci. Gdy znika także przyjaciółka dziewczynki, Rose postanawia wraz z Freddiem, Gusem i Bellą ( uczniem, magicznym kotem i córką pana Fountaina ) odnaleźć zaginionych. Czy uda jej się uchronić ich przed straszliwym losem jaki gotuje im porywacz ? Uważam, że książka jest bardzo fajna i każdego zachęci do czytania.
Mnie właśnie ,,Rose'' zachęciła do tego kilka lat temu, więc nic dziwnego, że to jedna z moich ulubionych książek. Myślę, że nawet dorosłych zaciekawi. Polecam i zapraszam do śledzenia mojego bloga https://zaczytanamary.blogspot.com/ oraz

Książka była niesamowicie interesująca i zachwycająca. Jednocześnie momentami była... przerażająca.

• Książki z dzieciństwa
  • Holly Webb