Zgłosuj na książki roku 2017

Cykl: Rose (tom 1) | Seria: Rose
Wydawnictwo: Papilon, Publicat
Rose
TalaZ

Gdzie się podziały te wszystkie dzieci? Okazała rezydencja pana Fountaina to zupełnie inny świat niż sierociniec, który zostawia za sobą dziesięcioletnia Rose. Dziewczynka trafia na służbę do tego niezwykłego, pulsującego magią domu i powoli przekonuje się, że nie jest zwyczajną pokojówką? Tymczasem z okolicy w tajemniczy sposób znikają dzieci. Rose decyduje się więc wykorzystać swe...

Gdzie się podziały te wszystkie dzieci?

Tymczasem z okolicy w tajemniczy sposób znikają dzieci.

Rose decyduje się więc wykorzystać swe magiczne zdolności. Czy uda jej się odnaleźć zaginionych i pomóc im, zanim będzie za późno?

Oto pierwsza z niesamowitych, pełnych magii przygód Rose?

źródło opisu: http://publicat.pl/papilon/oferta/powiesci-dla-dzi...(?)

źródło okładki: http://publicat.pl/papilon/oferta/powiesci-dla-dzi...»

Anonimka | 2017-04-14
Przeczytana: 07 kwietnia 2017

Uwielbiam kiedy w książkach pojawia się siedemnastowieczny Londyn, a tutaj dodatkowo przesiąknięty magią. Kto nie chciał kiedyś mieć magicznych mocy? Tyle rzeczy by to ułatwiło.

Ale magia nie służy tylko dobrym celom, o czym przekonuje się jedenastoletnia Rose, dziewczynka z sierocińca, zatrudniona jako pokojówka w domu czarodzieja, pana Fountaina. W mieście dzieją się złe rzeczy. Dzieci znikają.

To najlepsza seria dla dzieci jaką kiedykolwiek czytałam. Polecam w szczególności czytelnikom w wieku 9-12 lat. Nie zawiedziecie się.

TalaZ | 2013-11-28
Na półkach: Przeczytane, Dziecięce
Przeczytana: 05 września 2013

Holly Webb, w Polsce i za granicą znają wszystkie dzieciaki oraz ich rodzice. U nas znana jest przede wszystkim dzięki swojej serii Zaopiekuj się mną, w której maluchy poznają wady i zalety opieki nad zwierzętami (ale nie tylko). Jednak wydawnictwo Papilon skusiło się na cykl opowieści, w których to wątki fantastyczne odgrywają znaczącą role. Rose jest zarówno tomem otwierającym, tytułem całej serii oraz imieniem głównej bohaterki.

Rose to dziesięcioletnia dziewczynka wychowująca się w sierocińcu, do którego trafiła mając zaledwie rok. Nie zna swoich rodziców i pobudek jakie nimi kierowały gdy podrzucali ją w to miejsce. Od tamtego czas każdy dzień wygląda tak samo. Dziewczyna bierze udział w lekcjach, pomaga przy sprzątaniu lub praniu. Natomiast w wolnych chwilach opowiada koleżanką różne ciekawe historyjki, najczęściej dotyczące tego jakby mogło wyglądać ich życie gdyby nie trafiły do sierocińca.

Wszystko się zmienia, kiedy Rose zostaje przyjęta do pracy jako pokojówka w...

książek: 1970
Ciarolka | 2013-09-24
Przeczytana: 22 września 2013

Rose to mała, niepozorna dziesięcioletnia dziewczynka, która mieszka w sierocińcu. Gdy miała zaledwie rok, została podrzucona w to miejsce, tak więc nie zna swoich rodziców i nie wie z jakiej przyczyny postanowili się jej pozbyć. Życie upływa jej na zwykłej szarej codzienności. Uczęszcza na lekcje, a także zajmuje się codziennymi obowiązkami takimi jak pranie czy sprzątanie. Wbrew pozorom nie spędza czasu na zamartwianiu się, zastanawianiu, dlaczego los ją tak potraktował. Jest przyzwyczajona do takiego stanu rzeczy, ponieważ nie zna innego. Wolne chwile spędza z najlepszą przyjaciółką Maisie, opowiadając różne szalone historie i marząc o dniu, w którym odejdzie z sierocińca.

I tak dzień w końcu nadchodzi. Jej życie zmienia się pod wpływem wizyty pani Bridges, która zabiera małą do rezydencji pana Fountaina - bogatego magika, który zna się także na alchemii czyli potrafi między innymi zamieniać metal w złoto. Zostaje tam młodszą pokojówką i z całego serca stara się wykonywać swoje...

Hermiona | 2014-09-28

Książka "Rose" opowiada o 10-letniej dziewczynce, która opuszcza ponury sierociniec, by zamieszkać w rezydencji pana Fountaina jako pokojówka. Prędko zauważa, że nie jest to zwyczajny dom, gdyż jej pracodawca jest magikiem. W powietrzu czuć magię, która intryguje, ale i niepokoi Rose. Dziewczynka wkrótce odkrywa, że i ona posiada czarodziejską moc, co nie jest dla niej powodem do szczęścia - uważa, że wystarczy jej to co ma i nie pragnie stać się kimś więcej niż pokojówką. W okolicy zaczynają się dziać dziwne rzeczy - wiele dzieci znika bez śladu i nikt nie wie, kto za tym stoi. Gdy przyjaciółka głównej bohaterki również zostaje uprowadzona, Rose musi zainterweniować.

Książka ta spodobała mi się, aczkolwiek wiele rzeczy mi w niej nie pasuje. Czytając ją, miałam wrażenie, że akcja jest ponura, posępna. Końcowe wydarzenia były jak na mój gust nieco zbyt krwawe i straszne, zważywszy na to, że to książka skierowana do młodszych czytelników, nie powinno mieć to miejsca....

Kasia | 2014-09-28
Na półkach: Przeczytane, Polecam, Pożyczone
Przeczytana: 27 września 2014

Książka jest świetna. Miejscami mnie przerażała, ale mimo to strasznie mi się spodobała.

Ada Puszkarska | 2015-07-21

Króciutko o treści:
Okazała rezydencja pana Fountaina to zupełnie inny świat niż sierociniec, który zostawia za sobą dziesięcioletnia Rose. Dziewczynka trafia na służbę do tego niezwykłego, pulsującego magią domu i powoli przekonuje się, że nie jest zwyczajną pokojówką.
Tymczasem z okolicy w tajemniczy sposób znikają dzieci. Rose decyduje się wiec wykorzystać swe magiczne zdolności. Czy uda jej się odnaleźć zaginionych i pomóc im, zanim będzie za późno?

"Rose" to pierwsza książka z niesamowitymi, pełnymi magii przygodami Rose.
Czytając opis tej książki, wydawała mi się ona bardzo interesująca. Owszem powieść spodobała mi się, aczkolwiek były też momenty, które nie przypadły mi do gustu. Na przykład końcowe wydarzenia, które moim zdaniem były zbyt straszne i krwawe, a przecież ta książka może być skierowana również do młodszych czytelników.

Bardzo podoba mi się w książkach fantasy to, że dzięki opisom zawartym w powieściach możemy sobie jakąś sytuację wyobrazić i w czuć się w...

Kuna | 2017-07-01

Bardzo głupio czułam się kupując książkę z półki o przedziale wiekowym 3+,
ale prawda jest taka, że "Rose" to świetna fantastyka, nie przypominająca w ogóle literatury dziecięcej.
Opowiada ona o poważnych zmaganiach pochodzącej z sierocińca dziewczynki, która zostaje adoptowana, aby pracować w domu słynnego maga. Rose od zawsze marzyła, aby móc odejść z sierocińca i pracować w spokoju, niestety - nie zawsze możemy mieć to czego chcemy. O ile pierwsza część jej marzenia się spełniła, to ta praca wcale nie jest spokojna.

Natalia | 2015-08-07

Książka raczej dla młodszych odbiorców, ale mi się bardzo podobała. Lekka, ciekawa historia na jeden wieczór. Początek fajnie zapowiadającej się serii :)

Angelika | 2016-07-06
Przeczytana: 23 sierpnia 2015

Bardzo.fajna książka lecz druga część była lepsza.Ta część dodaje dreszczyku emocji 😮😮😮

ElizkaRose | 2014-07-30

Cała seria jest genialna, wspaniała, idealna, piękna ,cudowna,itd.