Rose

Cykl: Rose (tom 1) | Seria: Rose
Wydawnictwo: Papilon, Publicat
Rose
TalaZ

Gdzie się podziały te wszystkie dzieci? Okazała rezydencja pana Fountaina to zupełnie inny świat niż sierociniec, który zostawia za sobą dziesięcioletnia Rose. Dziewczynka trafia na służbę do tego niezwykłego, pulsującego magią domu i powoli przekonuje się, że nie jest zwyczajną pokojówką? Tymczasem z okolicy w tajemniczy sposób znikają dzieci. Rose decyduje się więc wykorzystać swe...

Gdzie się podziały te wszystkie dzieci?

Tymczasem z okolicy w tajemniczy sposób znikają dzieci.

Rose decyduje się więc wykorzystać swe magiczne zdolności. Czy uda jej się odnaleźć zaginionych i pomóc im, zanim będzie za późno?

Oto pierwsza z niesamowitych, pełnych magii przygód Rose?

źródło opisu: http://publicat.pl/papilon/oferta/powiesci-dla-dzi...(?)

źródło okładki: http://publicat.pl/papilon/oferta/powiesci-dla-dzi...»

zaczytanamary | 2018-07-12

Rose jest dziesięcioletnią dziewczynką z sierocińca dla dziewcząt Świętej Brygidy. W przeciwieństwie do innych dziewczynek jej marzeniem było, by w przyszłości samodzielnie na siebie zarabiać. Niespodziewanie zostaje zatrudniona w domu pana Fountaina - słynnego alchemika - jako młodsza pokojówka. Jest to niezwykłe miejsce. Wydawać by się mogło, że żyje własnym życiem. Jednak niedługo potem Rose przekonuje się, że ... sama ma w sobie magię. W międzyczasie w okolicy, w tajemniczych okolicznościach znikają dzieci. Gdy znika także przyjaciółka dziewczynki, Rose postanawia wraz z Freddiem, Gusem i Bellą ( uczniem, magicznym kotem i córką pana Fountaina ) odnaleźć zaginionych. Czy uda jej się uchronić ich przed straszliwym losem jaki gotuje im porywacz ? Uważam, że książka jest bardzo fajna i każdego zachęci do czytania.
Mnie właśnie ,,Rose'' zachęciła do tego kilka lat temu, więc nic dziwnego, że to jedna z moich ulubionych książek. Myślę, że nawet dorosłych zaciekawi. Polecam i...

KsiążkoholiczkaMela | 2018-01-24

Książka była niesamowicie interesująca i zachwycająca. Jednocześnie momentami była... przerażająca.

Mari | 2018-01-14

Nie wiem dlaczego większość opinii jest na TAK. Mi się bardzo nie podobało. ...a ten koniec... to jest po prostu masakra. Jakieś porywanie dzieci i nie powiem co jeszcze. Według mnie jest to książka dla osób po uzyskaniu dorosłości. Stanowczo nie polecam!

Kuna | 2017-07-01

Bardzo głupio czułam się kupując książkę z półki o przedziale wiekowym 3+,
ale prawda jest taka, że "Rose" to świetna fantastyka, nie przypominająca w ogóle literatury dziecięcej.
Opowiada ona o poważnych zmaganiach pochodzącej z sierocińca dziewczynki, która zostaje adoptowana, aby pracować w domu słynnego maga. Rose od zawsze marzyła, aby móc odejść z sierocińca i pracować w spokoju, niestety - nie zawsze możemy mieć to czego chcemy. O ile pierwsza część jej marzenia się spełniła, to ta praca wcale nie jest spokojna.

Anonimka | 2017-04-14
Przeczytana: 07 kwietnia 2017

Uwielbiam kiedy w książkach pojawia się siedemnastowieczny Londyn, a tutaj dodatkowo przesiąknięty magią. Kto nie chciał kiedyś mieć magicznych mocy? Tyle rzeczy by to ułatwiło.

Ale magia nie służy tylko dobrym celom, o czym przekonuje się jedenastoletnia Rose, dziewczynka z sierocińca, zatrudniona jako pokojówka w domu czarodzieja, pana Fountaina. W mieście dzieją się złe rzeczy. Dzieci znikają.

To najlepsza seria dla dzieci jaką kiedykolwiek czytałam. Polecam w szczególności czytelnikom w wieku 9-12 lat. Nie zawiedziecie się.

Angelika | 2016-07-06
Przeczytana: 23 sierpnia 2015

Bardzo.fajna książka lecz druga część była lepsza.Ta część dodaje dreszczyku emocji 😮😮😮

Judyta | 2016-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2016

Jest bardzo fajna i ciekawa.Książka jest adresowana dla najmłodszych odbiorców.

Heyarte145 | 2015-08-23

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo ciekawa książka. Porusza temat tego, że każdy może stać się kimś wyjątkowym, a nawet nienawiść może przeobrazić się w piękną przyjaźń. To, jak Rose i Freddie dorastali i dojrzewali, zaczynając rozumieć, jak wiele mają ze sobą wspólnego, jest doprawy piękne.

Natalia | 2015-08-07

Książka raczej dla młodszych odbiorców, ale mi się bardzo podobała. Lekka, ciekawa historia na jeden wieczór. Początek fajnie zapowiadającej się serii :)

kika200221 | 2015-04-18

Super lekturka !