7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
popularnonaukowa
DagonX

Pierwsza książka poruszająca całościowo tematykę polskich archiwów społecznych będąca zarazem zaproszeniem do dyskusji dla badaczy i praktyków tej dziedziny. Jest to poradnik dla osób związanych z takimi archiwami: pracowników i wolontariuszy stanowiący dla nich wsparcie merytoryczne i prowadzący przez kolejne etapy tworzenia archiwum: od pozyskiwania zbiorów po ich udostępnianie. Oprócz...

Oprócz materiałów edukacyjnych publikacja zawiera teksty niosące charakterystykę oddolnej działalności archiwalnej, stanowiące próbę odpowiedzi na pytanie, czym są archiwa społeczne, a także – jakie są ich perspektywy.

źródło opisu: http://archiwa.org/as_materialy.php?co=edu

źródło okładki: http://archiwa.org/as_materialy.php?co=edu

Łukasz | 2014-08-24

Bardzo przydatna pozycja dla wszystkich organizatorów archiwum społecznego, przygotowana przez autorów na prawdę znających się na rzeczy. Dużo praktycznych wskazówek dotyczących gromadzenia, opracowywania i publikowania w sieci zdjęć i dokumentów. Napisana w przystępny, użyteczny sposób. Do tego pięknie zaprojektowana i wydana.

DagonX | 2013-04-14
Przeczytana: 27 sierpnia 2013