Ulice Gdyni. O historii i patronach.

Wydawnictwo: Alter Ego
historia, patroni, Gdynia
historia
Agnieczka

Album wydany na jubileusz 75 - lecia miasta, przedstawia w ciekawy i nowatorski sposób historię Gdyni w XX wieku. Pierwsza część ukazuje narodziny miasta poprzez powstawanie ulic, zmiany ich nazw oraz unikatowe plany Gdyni: przedwojenne, z okresu okupacji i powojenne. Niepublikowane dotąd, liczne fotografie przedstawiają obok historii ulic wiele ważnych wydarzeń z życia miasta. Część druga to bogato ilustrowane 242 noty biograficzne wraz z portretami aktualnych i dawnych patronów ulic. W ich życiorysach odnajdziemy fragmenty dziejów Gdyni i Pomorza a także kraju, wielu z nich bowiem ma swoje ulice w każdym większym mieście Polski. Część tą. uzupełniają dawni patroni ulic oraz honorowi obywatele miasta i patroni szkół.

źródło opisu: www.kitowski.pl

źródło okładki: www.kitowski.pl/i/UG.jpg