Okładka książki Ulice Gdyni. O historii i patronach.

Ulice Gdyni. O historii i patronach.

Autor:
papier
Flen
7 (1 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Album wydany na jubileusz 75 - lecia miasta, przedstawia w ciekawy i nowatorski sposób historię Gdyni w XX wieku. Pierwsza część ukazuje narodziny miasta poprzez powstawanie ulic, zmiany ich nazw oraz unikatowe plany Gdyni: przedwojenne, z okresu okupacji i powojenne. Niepublikowane dotąd, liczne fotografie przedstawiają obok historii ulic wiele ważnych wydarzeń z życia miasta. Część druga to bogato ilustrowane 242 noty biograficzne wraz z portretami aktualnych i dawnych patronów ulic. W ich życiorysach odnajdziemy fragmenty dziejów Gdyni i Pomorza a także kraju, wielu z nich bowiem ma swoje ulice w każdym większym mieście Polski. Część tą. uzupełniają dawni patroni ulic oraz honorowi obywatele miasta i patroni szkół.

źródło opisu: www.kitowski.pl

źródło okładki: www.kitowski.pl/i/UG.jpg

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

Kalendarium literackie
  • Joanna Bator
    47. rocznica
    urodzin
    Ona... nie zamierza umrzeć, tylko zaczytać się na śmierć.
  • Maria Rodziewiczówna
    152. rocznica
    urodzin
    Żyłam z ludźmi, więc jestem zła.
  • Santa Montefiore
    45. rocznica
    urodzin
    Pewne rzeczy nigdy nie umierają; one cichną na jakiś czas, ale nigdy nie umierają".
  • James Joyce
    133. rocznica
    urodzin
    Wczesny ranek. Wyruszyć o świcie. Podróżować dookoła, wyprzedzając słońce, ukraść mu cały dzień. Robić tak bez końca i nie starzeć się ani o dzień
  • Ayn Rand
    110. rocznica
    urodzin
    Dlaczego zawsze nas uczą, że robienie tego, czego się pragnie, jest łatwe i złe, i że potrzeba dyscypliny, by się przed tym powstrzymać? To jest najtrudniejsza rzecz na świecie: robić to, czego się pragnie. I wymaga największej odwagi. Mówię o tym, czego się pragnie naprawdę. (...) Bo to ogromna odp... pokaż więcej
  • Julia Duszyńska
    121. rocznica
  • ks. Piotr Skarga SJ
    479. rocznica
    urodzin
    Prawa nie mają żadnych namiętności i uwieść się krzywo nie dadzą.
  • R. Scott Bakker
    48. rocznica
    urodzin
    Mężczyźni są jak psy, jedyna różnica polega na tym, że obwąchują tylko oczami.
  • Alistair MacLean
    28. rocznica
    śmierci
    - Słyszałeś o SKGP? - Jasne. Stowarzyszenie Kierowców Grand Prix. - Właśnie. No więc SKGP postanowiło, że dla naszego bezpieczeństwa, zawodników i widzów, należy skreślić Harlowa z listy z listy kierowców Formuły 1. Chcemy, żeby nie miał prawa wstępu na żaden tor w Europie. Wiesz, że on pije? - Kto... pokaż więcej
  • Bertrand Russell
    45. rocznica
    śmierci
    Zwyczaj lekkomyślnego przylepiania etykietek służy wygodzie ludzi, którzy chcą się wydać bystrzy bez konieczności myślenia, niewielki jednak ma związek z rzeczywistością.

Znajdź nas na Facebooku