Okładka książki Ulice Gdyni. O historii i patronach.

Ulice Gdyni. O historii i patronach.

Autor:
papier
Flen
7 (1 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Album wydany na jubileusz 75 - lecia miasta, przedstawia w ciekawy i nowatorski sposób historię Gdyni w XX wieku. Pierwsza część ukazuje narodziny miasta poprzez powstawanie ulic, zmiany ich nazw oraz unikatowe plany Gdyni: przedwojenne, z okresu okupacji i powojenne. Niepublikowane dotąd, liczne fotografie przedstawiają obok historii ulic wiele ważnych wydarzeń z życia miasta. Część druga to bogato ilustrowane 242 noty biograficzne wraz z portretami aktualnych i dawnych patronów ulic. W ich życiorysach odnajdziemy fragmenty dziejów Gdyni i Pomorza a także kraju, wielu z nich bowiem ma swoje ulice w każdym większym mieście Polski. Część tą. uzupełniają dawni patroni ulic oraz honorowi obywatele miasta i patroni szkół.

źródło opisu: www.kitowski.pl

56. rocznica
  • Irvine Welsh
    56. rocznica
    urodzin
    Dlaczego odrzucam świat i widzę siebie jako coś lepszego? No bo tak, to wszystko. Bo jestem kurwa lepszy i taka jest prawda.
  • Jerzy Płażewski
    90. rocznica
  • Anna Janko
    57. rocznica
    urodzin
    Książki to nie są czyjeś rzeczy, to są świadectwa rozumu. Książki, które czytasz, pozwalają zajrzeć ci do głowy i zobaczyć myśli, uczucia, intencje, potrzeby emocjonalne. jeśli czytasz namiętnie to znaczy, że tym właśnie jesteś. Jesteś autorem swoich lektur i one zawsze cię zdradzą!!!
  • Ira Levin
    85. rocznica
    urodzin
    Przyznaję, że niedo­puszczenie kobiet do życia publicznego to problem przestarzały.
  • Lolita Pille
    32. rocznica
    urodzin
    Przedwcześnie pozbawiona złudzeń, rzygam na sztuczność uczuć.
  • Jeanette Winterson
    55. rocznica
    urodzin
    Dziura w moim sercu ma twój kształt i nikt inny do niej nie pasuje.
  • Kerstin Ekman
    81. rocznica
    urodzin
    Nie mogę znaleźć innego porównania między czytaniem i jedzeniem słodyczy jak nienasycenie. Od tego, co się czyta, nie można się przecież uwolnić.
  • Cecil Scott Forester
    115. rocznica
    urodzin
    (...)był już teraz na tyle doświadczonym małżonkiem, żeby wiedzieć, że warto pozwolić żonie mówić, co tylko chce, byle sam mógł robić, na co ma ochotę
  • Jaś Kapela
    30. rocznica
    urodzin
    Wyciągnąć wnioski i umrzeć. Zawiesić rozumowanie i żyć.
  • Lloyd C. Douglas
    137. rocznica
    urodzin
    Nie trzeba wypijać trucizny anie wbijać sobie sztylet w serce, by popełnić samobójstwo. Można zabić się i chodzić dalej po świecie.
  • Theodore Dreiser
    82. rocznica
  • Cesar Millan
    45. rocznica
    urodzin
    ...zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu: udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem.
  • Kazimierz Wierzyński
    120. rocznica