Ulice Gdyni. O historii i patronach.

Autor:
papier
Flen
7 (1 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Album wydany na jubileusz 75 - lecia miasta, przedstawia w ciekawy i nowatorski sposób historię Gdyni w XX wieku. Pierwsza część ukazuje narodziny miasta poprzez powstawanie ulic, zmiany ich nazw oraz unikatowe plany Gdyni: przedwojenne, z okresu okupacji i powojenne. Niepublikowane dotąd, liczne fotografie przedstawiają obok historii ulic wiele ważnych wydarzeń z życia miasta. Część druga to bogato ilustrowane 242 noty biograficzne wraz z portretami aktualnych i dawnych patronów ulic. W ich życiorysach odnajdziemy fragmenty dziejów Gdyni i Pomorza a także kraju, wielu z nich bowiem ma swoje ulice w każdym większym mieście Polski. Część tą. uzupełniają dawni patroni ulic oraz honorowi obywatele miasta i patroni szkół.

źródło opisu: www.kitowski.pl

źródło okładki: www.kitowski.pl/i/UG.jpg

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Arthur Conan Doyle
    156. rocznica
    urodzin
    Być może nie świecisz jak słońce, ale potrafisz wyprowadzić z mroku. Niektórzy ludzie, sami pozbawieni geniuszu, posiadają niezwykłą moc budzenia go w innych. Chcę powiedzieć, drogi przyjacielu, że jestem ci bardzo zobowiązany.
  • John Flanagan
    71. rocznica
    urodzin
    Muszę to sobie zapamiętać, na wypadek, gdyby kiedyś zaczęło mnie to obchodzić.
  • Andy Andrews
    56. rocznica
    urodzin
    Możesz robić co chcesz, możesz dokonać wszystkiego, czego pragniesz. Nigdy nie brakuje Ci pieniędzy, a czas nie jest Twoim wrogiem. Jeśli naprawdę chcesz dokonać w życiu czegoś wielkiego, może ci brakować jedynie pomysłu. Czas i pieniądze to tylko kwestia odpowiedniej perspektywy.
  • Mikołaj Chylak
    40. rocznica
  • Gérard de Nerval
    207. rocznica
    urodzin
    Przede mną wisiał na ścianie zegar wiejski, a na zegarze – ptak, który zaczął mówić jak osoba żywa. Pomyślałem, ,że dusza mojego przodka mieszka w tym ptaku; lecz nie więcej zdziwiła mnie jego mowa i sposób wypowiadania się, jak to, żem się widział przeniesiony o jeden wiek wstecz. Ptak mówił mi o o... pokaż więcej
  • Michał Markowski
    59. rocznica
  • Victor Hugo
    130. rocznica
    śmierci
    - Nicponiu! Skradłeś mojej żonie całusa! - Ja? Niech mnie pan zrewiduje!
  • Krzysztof Boruń
    15. rocznica