Paul Klee

Wydawnictwo: Park Lane
185627537X
albumy
Adrian Tync

Ilustrowany album poprzedzony notą poświęcononą życiu i twórczości artysty, przedstawiający najbardziej znane obrazy Paula Klee.

źródło opisu: Opis autorski.

źródło okładki: http://www.booksdom.com/media/catalog/product/cach...»

Adrian Tync | 2013-04-13
Przeczytana: 12 kwietnia 2013

Anonimowe dziełko prezentuje wiele wartych uwagi faktów z biografii pisarza, które znalazły odbicie w jego twórczości, przedstawia dzieje drogi do popularności, omawia pokrótce także używane przez Klee techniki malarskie.
Napisany prosto i zwięźle wstęp stanowi niezły wstęp do twórczości artysty. Po nim następują opisane jedynie tytułami reprodukcje najpopularniejszych obrazów. Przydałby się jednak chociaż minimalny komentarz, jak choćby podanie wymiarów dzieła.
Pozycja nienajgorsza, jednak zadowoli ona chyba tylko osoby, które nie miały do czynienia z inną literaturą poświęconą Paulowi Klee. Niezła na początek przygody z poznawaniem prac tego artysty, choć jakość reprodukcji jest różna, mam wrażenie, że przesadzono czasami z kontrastem.