Pamiętnik papieskiego anioła

Wydawnictwo: Gość Niedzielny
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
religia
shamrock

Biografia Karola Wojtyły napisana specjalnie dla dzieci. Fragmenty książki są wykorzystywane w czasie Rorat. Do książki dołączony jest audiobook, czytany przez Krzysztofa Ziemca. Nowością wśród wydanych dotąd papieskich biografii jest to, że kluczowe wydarzenia z życia Karola Wojtyły komentuje jego Anioł Stróż, który mówi w książce m.in. tak: - Miałem poważny problem. Zazwyczaj budziłem...

Do książki dołączony jest audiobook, czytany przez Krzysztofa Ziemca.

- Miałem poważny problem. Zazwyczaj budziłem Lolka lekkim szturchnięciem, tak, że zrywał się z łóżka i biegł szybko do kuchni, gdzie mył się i jadł śniadanie. Ale tego poranka Najwyższy powstrzymał mnie. Czekałem więc, zerkając z niepokojem na wskazówki zegara, które nieuchronnie zbliżały się do godziny szóstej. Chłopiec spał smacznie i ani w głowie mu było się obudzić. Tata podszedł do niego i delikatnie dotknął ramienia…

WYROŻNIENIE FENIKS 2012 w kategorii: "książka dla dzieci"

Za błyskotliwą, pełną niecodziennego czaru, opowieść o Karolu Wojtyle. Znakomity pomysł, by z perspektywy Anioła Stróża spojrzeć na rozwój i wydarzenia tkające codzienność przyszłego papieża, rozrósł się w narrację zmuszającą młodych czytelników do skupionej uwagi i być może nawet dziecięcej zadumy. Książka - z płytą, na której czyta ten niebieski pamiętnik Krzysztof Ziemiec - łączy w atrakcyjną całość walory wychowawcze z typowo religijnymi.

źródło opisu: http://sanctus.com.pl/szczegoly/5869/pamietnik_papieskiego_aniola__cd_

źródło okładki: http://sanctus.com.pl/szczegoly/5869/pamietnik_papieskiego_aniola__cd_

Modlitwa do Anioła Stróża jest jedną z pierwszych modlitw, jakich uczą się dzieci. Ogólnie kult naszych niebiańskich opiekunów jest bardzo rozpowszechniony w naszej kulturze. Dzieci wierzą w tajemnicze stworzenia z skrzydłami, które chronią je przed czekającymi ich niebezpieczeństwami. Zresztą nie tylko one, bo również wielu dorosłych oddaje swoje sprawy Aniołom Stróżom.
Nie dziwi więc nikogo fakt, że nawet Ojciec Święty, papież Jan Paweł II wierzył w to, że jego Anioł Stróż niejednokrotnie musiał się nieźle natrudzić, aby uchronić go od śmierci. Wzmiankę o tym znajdziemy w jego autobiograficznej książce „Wstańcie, chodźmy”. W ten sposób narodził się pomysł napisania książki o Janie Pawle II dla dzieci, opowiedzianej właśnie z perspektywy niebiańskiego opiekuna.
Z „Pamiętnikiem papieskiego anioła” Pawła Zuchniewicza pierwszy raz się spotkałam podczas rorat w 2011 roku. Ponieważ był to rok beatyfikacji Jana Pawła II, „Mały Gość Niedzielny” postanowił przedstawić najmłodszym...

Urszula | 2016-11-24
shamrock | 2013-04-13