Słoneczny kataklizm. W jaki sposób Słońce ukształtowało historię i co możemy zrobić, by ocalić przyszłość.

Wydawnictwo: Illuminatio
Solar Cataclysm: How the Sun Shaped the Past and What We Can Do to Save Our Future
Bożena

Oto książka, która rzuca nowe światło na tajemniczą, choć tak bliską nam gwiazdę – Słońce. Badając historię cyklów aktywności słonecznej i ich wpływu na historię Ziemi, Lawrence E . Joseph dochodzi do zaskakujących wniosków, które wymagają zastanowienia się nad stworzeniem systemu obrony przed słonecznym atakiem. Słoneczny kataklizm daje zupełnie nowe wyobrażenie na temat potencjalnego...

Słoneczny kataklizm daje zupełnie nowe wyobrażenie na temat potencjalnego zagrożenia, które kryje się za wybuchami na Słońcu i może doprowadzić do zniszczenia bądź znacznego uszkodzenia świata, który znamy.

Nie jest to jednak opowieść o końcu ludzkości. Nasz los – zarówno jako zbiorowości, jak i indywidualnych jednostek – nie jest totalnie uzależniony od słonecznych kaprysów.

Za pomocą napisanych błyskotliwą prozą fascynujących opowieści Joseph pokazuje, w jaki sposób powinniśmy wykorzystać dostępną nam wiedzę i narzędzia – w tym pozyskane niedawno wyniki badań nad Słońcem oraz najnowsze zdobycze techniki, a także ludzką pomysłowość i instynkt przetrwania – w celu stawienia czoła zagrożeniom, jakie mogą nas spotkać ze strony naszej gwiazdy, a także w celu zabezpieczenia ludzkiej egzystencji, ziemskiej atmosfery, systemu satelitów, sieci energetycznej i infrastruktury jądrowej przed nadchodzącym kataklizmem.

źródło opisu: http://www.illuminatio.pl

źródło okładki: http://www.illuminatio.pl

Shetani | 2013-06-13
Przeczytana: 09 czerwca 2013

Wszyscy ( no prawie wszyscy, bo zdarzają się wyjątki ) lubią, jak na niebie pojawia się słońce i temperatura wynosi 25 – 30 stopni. Jest ciepło, jasno, przyjemnie… Od razu mamy przed oczami wizję wakacji, wylegiwania się na plaży, opalonej skóry. Same plusy, prawda? Któż by pomyślał, że piękne, jasne słońce może mieć swoją mroczną stronę…
„Słoneczny kataklizm” Lawrence’a E. Joseph’a to pierwsza jego książka, z którą miałam styczność. Nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać – w jaki sposób autor pisze czy też jakiego języka używa. Jednak ze wszystkim trzeba się czasem zapoznać, a tytuł wydał mi się niezmiernie intrygujący. To książka, która przedstawia wpływ naszej wielkiej gwiazdy – słońca – na naszą planetę i na nas samych. Pewnie zastanawiacie się, jak można napisać ponad 200 stron o wpływie słońca na nasze życie… a może i się nie zastanawiacie, ale ja byłam trochę zdezorientowana. Cała książka tylko o tym? Nie byłam w stanie w to uwierzyć i myślałam, że przeważającą częścią...

Katrina | 2016-05-10
Przeczytana: 22 marca 2016

Lawrence E. Joseph przedstawia nam innowacyjną teorię dotyczącą działania słońca i jego wpływu na naszą planetą. Jak Wielki Ojciec zmienia nasze codzienne życie?

Taak... to miała być innowacyjna, genialna teoria.
Szkoda tylko, że o większości z rzeczy przedstawionych przez autora wiedziałam już wcześniej, a nawet jeśli nie - są na tyle logiczne, że można samotnie na nie wpaść. Przy tym sporą część książki zajmują wypełniacze, czyli dowody na potwierdzenie teorii twórcy, które nijak mnie interesowały: choć wiadomo, że jest to ważna część tego typu pozycji, to mnie samą nudziło czytanie o czymś takim.
Jak na literaturę z tego gatunku przystało, Słoneczny Kataklizm jest napisany bardzo prostym stylem, a wszystko w jego wnętrzu jest tak skonstruowane, by praktycznie każdy wiedział, o co twórcy chodzi. Niestety, taki zabieg sprawia, że jeśli wie się cokolwiek z tym temacie, albo po prostu - chce się konkretów - Słoneczny Kataklizm bardzo szybko zaczyna nudzić.
To, co chce przekazać nam...

Gosiarella | 2013-05-29
Na półkach: Recenzenckie