Rynek opcji

Wydawnictwo: ABC
Option Market Making
biznes, finanse
Alf

Książka jest podręcznikiem opisującym strategie stosowane w profesjonalnym, zyskownym obrocie opcjami. W miarę rozwoju rynku papierów wartościowych w Polsce następuje stopniowy wzrost liczby i rodzajów dostępnych instrumentów pochodnych, w tym również opcji. Szybkość rozwoju rynku opcji zależeć będzie od rozpowszechniania wśród inwestorów praktycznej wiedzy o zarządzaniu specyficznym rynkiem opcyjnym, które jest bardziej złożone niż w przypadku innych papierów wartościowych. Ograniczanie ryzyka bankructwa i osiąganie zysków w perspektywie długoterminowej jest ważne zarówno dla indywidualnych inwestorów, dla podmiotów zabezpieczających swoje transakcje, jak i dla specjalistów (market makerów).

źródło opisu: Z okładki

źródło okładki: http://eki.pl/largebooks/ABC085_o.jpg