Bezpieczeństwo i ryzyko w skale i lodzie - tom III

Sicherheit und Risiko im Fels und Eis
góry, wspinaczka,
poradniki
joly_fh

Nie od dziś wiadomo, że w wypadku sportów związanych z górami lepiej uczyć się na cudzych błędach, gdyż własne mogą zakończyć się tragicznie. “Bezpieczeństwo i ryzyko” to legendarny poradnik na temat górskich niebezpieczeństw, wytrzymałości sprzętu, technik asekuracji i ratownictwa. Autor, Pit Schubert, przez długie lata był przewodniczącym Komisji Bezpieczeństwa Niemieckiego Towarzystwa...

“Bezpieczeństwo i ryzyko” to legendarny poradnik na temat górskich niebezpieczeństw, wytrzymałości sprzętu, technik asekuracji i ratownictwa. Autor, Pit Schubert, przez długie lata był przewodniczącym Komisji Bezpieczeństwa Niemieckiego Towarzystwa Alpejskiego i osobiście brał udział w dochodzeniach związanych z wieloma opisanymi w książce wypadkami.

Trzeci tom poradnika składa się z dwóch części. W pierwszej z nich znajdziemy opisy wypadków, do których doszło na ferratach, ściankach wspinaczkowych, w skale, a także podczas górskich akcji ratunkowych. Zapoznamy się z komplikacjami, które wiążą się z orzecznictwem sądowym w sprawach związanych z wypadkami w górach. Autor, dogłębnie analizując przyczyny wypadków, ostrzega nas przed powielaniem tragicznych w skutkach błędów. Druga część poradnika to ciekawy przegląd historii sprzętu wspinaczkowego oraz norm, które musi obecnie spełniać, żebyśmy mogli bezpiecznie oddawać się naszym górskim pasjom.

źródło opisu: Sklep Podróżnika, 2015, podroznik.com.pl

źródło okładki: podroznik.com.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!