Psychologiczny obraz ojca w biegu życia

Wydawnictwo: Difin
AnnaVanDort

Pytanie o to, kim jest ojciec, stało się obecnie niezwykle aktualne. Przemiany w większości społeczeństw uprzemysłowionych spowodowały głębokie przeobrażenia w tradycyjnym modelu ojcostwa i rodziny. Z tego względu wielu badaczy zajmujących się szeroko rozumianą problematyką rodzinną postuluje konieczność prowadzenia badań nad istotą roli ojca we współczesnych realiach. Prezentowana książka jest próbą podjęcia wspomnianego wyżej zagadnienia na gruncie poznawczej psychologii rozwojowej.

Praca składa się z dwóch części. W ramach pierwszej z nich przedstawiono postać ojca w rozmaitych kontekstach: kulturowym, psychologicznym i językowym. Część druga to badania własne nad obrazem ojca w biegu ludzkiego życia. Problemy w nich podjęte dotyczą kształtowania się obrazu ojca w różnych okresach życia człowieka, różnic płciowych w spostrzeganiu ojca, podobieństwa obrazu ojca do obrazu siebie, wreszcie związku pomiędzy obrazem ojca a określonym systemem wartości.

źródło opisu: http://www.ksiegarnia.difin.pl/index.php?id=1503

źródło okładki: http://www.ksiegarnia.difin.pl/index.php?id=1503