Zgłosuj na książki roku 2017

Noc czarów

Tłumaczenie: Tadeusz Lange
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tajemnica wodospadu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Trollnatt
romans, saga norweska
przygodowa
ihago

Amali musi się pogodzić z brutalną prawdą, że to jej własny ojciec okazał się człowiekiem w kapturze. Johannes, który zyskał sobie w życiu wielu wrogów, teraz dogorywa w zimnej, więziennej celi. Pewnego dnia u więźnia zjawia się niespodziewany gość. Tymczasem Tannel wraca do zagrody ze swoim synkiem, Tronem. Gdy chłopczyk zaczyna ciężko chorować, jego matka postanawia sprowadzić pomoc. Aby skrócić sobie drogę, przemierza zamarznięte jezioro.

Była już blisko brzegu, kiedy nagle lód zaczął się pod nią łamać. Odskoczyła w bok, ale i tam lód nie wytrzymał jej ciężaru; jedna jej stopa znalazła się w wodzie. Tannnel krzyknęła przerażona.
- Pomocy, pomocy! - wołała w panice i wymachiwała rękoma, leczy tutaj nikt nie mógł jej usłyszeć.

źródło opisu: Ringer Axel Springer, 2013

źródło okładki: Zdjęcie autorskie