Tajemnica Piłsudskiego

historia
Roman

Malkontent | 2018-03-05
Przeczytana: 05 marca 2018

Pomimo załączonej bibliografii jak dla mnie ta książka trąca amatorszczyzną. Takie opowieści wujka u cioci na imieninach. Wbrew pozorom faktów jest niezbyt dużo, a te które są nie zachwycają jakimś bogactwem opisu. Do tego tytuł, który miał wzbudzić zainteresowanie, a jest nadużyciem fabularnym. Przez całą książkę autor prześlizguje się po historii, następnie wszystko to powtarza na końcu książki w skrócie. I ogłasza, że tajemnica Piłsudskiego to strach przed wojną z Niemcami. No, straszna tajemnica. Do tego język książki jest momentami archaiczno-infantylny, ale to już moje własne odczucie. Po przeczytaniu nie czuję się bardziej mądry. Znam lepsze książki.