De mulieribus claris
klasyka
rosmene

Tom trzeci serii "Biblioteka Renesansowa" udostępnia polskiemu odbiorcy pierwsze w historii literatury europejskiej dzieło biograficzne poświęcone w całości kobietom - napisany przez Boccaccia zbiór ponad stu sylwetek wybitnych kobiet starożytności i średniowiecza. Przekład zaopatrzony jest we wstęp i obszerny komentarz naukowy, adresowany nie tylko do czytelnika o przygotowaniu humanistycznym, lecz do każdego wykształconego odbiorcy zainteresowanego literaturą i kulturą Italii.

źródło opisu: www.wuw.uw.edu.pl

źródło okładki: www.wuw.uw.edu.pl

Piotr | 2013-06-08
Przeczytana: 01 czerwca 2008

Jako tłumaczowi nie wypada mi zbytnio zachwalać swojego dzieła :) Polecam!