Hobbit. Niezwykła podróż. Kronika 2. Sztuka tworzenia postaci

Cykl: The Hobbit Chronicles / Kroniki "Hobbita" (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
An Unexpected Journey, Chronicles: Creatures & Characters
albumy
Droobly

Drugi luksusowy album stworzony przez nagradzany Oscarami zespół Weta opracowujący cyfrowe projekty koncepcyjne dla filmu "Hobbit. Niezwykła podróż".

źródło opisu: www.wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: www.wydawnictwoamber.pl

ulfjkl | 2016-04-15

Świetna encyklopedia wiedzy na temat pracy charakteryzatorów nad tym cudownym widowiskiem.

KaMiko | 2015-09-02

Bardzo polecam tę książkę dla fanów Hobbita a także dla osób , które chcą wiedzieć jak robi się stroje. Mi szczególnie spodobali się elfowie.Ja osobiście bardzo polecam!

Wkp | 2015-05-18
Przeczytana: 07 lipca 2015

SAME FILMY NIE WYSTARCZĄ

Oto kolejny dodatek do filmowego „Hobbita” i kolejna znakomita książka, która udowadnia, że tego typu publikacje wcale nie muszą być odcinaniem kuponów od znanej marki.

Tolkiena i jego Śródziemie zna chyba każdy. Ich obecność w popkulturze trwa już od blisko osiemdziesięciu lat, rozbudzając wyobraźnię milionów czytelników. Sam autor za życia wydał jedynie cztery powieści, po śmierci wyszły jeszcze kolejne, w opracowaniu jego syna, ale tym niewielkim przecież dorobkiem, odmienił świat literatury. Filmowa adaptacja „Hobbita”, nakręcona dekadę po „Władcy pierścieni”, nie tyle przypomniała o autorze i jego dziełach – Tolkien w końcu nigdy nie zniknął ze świadomości i zainteresowania kolejnych pokoleń – ile pozwoliła na pojawienie się wielu tzw. tie-inów, w tym „Kroniki” właśnie.

Jaka jest to pozycja? Szczególnie na tle innych, podobnych, jak na przykład rewelacyjne „Przewodniki” po „Niezwykłej podróży” i „Pustkowiu Smauga”? Przecież i tam nie brakowało...

Agata | 2015-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2015

Super przewodnik po filmie.Jest tam trochę o charakterze postaci oraz o robieniu protez,podkładaniu głosów,Wyrabianiu rąk itp.Polecam dla fanów filmu.

SayuriArtanis | 2014-04-20

Następna kronika opisująca jak powstawał film Hobbit. I muszę powiedzieć, że pierwszy był o niebo lepszy, może głównie dlatego, że w tej części było dużo powtórzeń tego co już przeczytałam w jedynce. Było tu też więcej tekstu niż obrazków, mimo to znowu można było dzięki niej wyobrazić sobie jak wiele pracy włożono w ten film. Dla zagorzałych kolekcjonerów pozycja jak najbardziej obowiązkowa, reszta z nas może sobie darować, ewentualnie pożyczyć i obejrzeć.

Bytosti | 2014-02-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 06 lutego 2014

Wspaniały dodatek dla fanów, pięknie wydany, z mnóstwem zdjęć. Myślę, że szczególnie może spodobać się osobom interesujących się samym procesem powstawania filmu. Pokazuje ogrom pracy i zaangażowania twórców w celu powołania do życia mieszkańców Śródziemia. Gorąco polecam!

Snoopy | 2013-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2013

Drugi tom Kroniki o filmie "Hobbit" jest jeszcze ciekawszy (i dłuższy) niż pierwszy. Po jego przeczytaniu jestem jeszcze bardziej zadziwiony pietyzmem twórców, przejawiający się na każdym etapie - od koncepcji postaci, przez stroje, fryzury, charakteryzację aż po akcent i sposób mówienia. Czapki z głów!