Serran i Świątynia Bia

Wydawnictwo: Poligraf
Bożena

„…– A ty gdzie idziesz? – zapytał zaskoczony kapłan, wpatrując się w nią uważnie. – Uciekam przed tym wszystkim... to nie jest dla mnie – odpowiedziała, patrząc na niego z przerażeniem. – Teraz dopiero do mnie dotarło, co mam zrobić. Jak mogę rozkazywać mężczyznom, a na dodatek królom... To jest istny koszmar. – Trzeba było się nad tym zastanowić wcześniej, teraz to już jest za późno, aby to...

– Trzeba było się nad tym zastanowić wcześniej, teraz to już jest za późno, aby to odwołać, więc musisz jakoś to przeżyć – powiedział kapłan niesamowicie ubawiony jej paniką, nie przypuszczając, że tak radykalnie się zmieni...”

W Galaktyce Confu dochodzi do nieoczekiwanych zdarzeń, które zmieniają całkowicie oblicze jej historii i przyjaźni międzyplanetarnej. Grupa uczących się młodych ludzi, pod kierownictwem profesorów, bierze udział w wykopaliskach, odkrywając tam legendarną Świątynię. Jedna z dziewcząt przebywających na tej ekspedycji nieoczekiwanie zostaje otoczona królewską opieką, a odkrywając następne zagadki, zaczyna powoli zdawać sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka na nią spadła.
Niestety, pojawiające się złe moce, otwierają przed nią wizję nadchodzącej przyszłości, która może się dokonać w całej Galaktyce Confu. Musi dokonać wyboru.
Czy jest przygotowana przeciwstawić się wszystkiemu? Czy przekaże to komuś innemu? Tego wszystkiego dowiesz się, Czytelniku, zagłębiając się w lekturze tej powieści.
Zapraszam

źródło opisu: Wydawnictwo Poligraf, 2013

źródło okładki: http://wydawnictwopoligraf.pl

Perła | 2018-11-09

Marnie prowadzona narracja, natomiast bardzo ciekawa historia. Super materiał na film.