Sosy

Tłumaczenie: Magdalena Waczkowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Encyklopedia Smakosza". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Świat Książki
Saucen
sosy, przepisy
JonSoha

Dobry sos jest ukoronowaniem każdej potrawy. Dopiero z właściwym sosem danie nabiera niepowtarzalnego smaku. Książka prezentuje ponad 200 znakomitych przepisów na sosy, które odmienią i urozmaicą każdą kuchnię. Od łatwych i szybkich w przygotowaniu, poprzez klasyczne, takie jak sos holenderski, berneński, beszamelowy do tych najbardziej wyrafinowanych. Nie zabrakło sosów i dressingów aromatycznych- pachnących ziołami i przyprawami; sosów do potraw z makaronu, warzyw, mięsa i ryb oraz słodkich sosów deserowych. Dodatkowo w książce przedstawiono przepisy na dania, których dopełnieniem będą sosy o niepowtarzalnych smakach.

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2008

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/sosy,p90058892.html