Drogowskazy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
alkoholizm

W kwietniu 1983 roku musiałem przestać pić. Niedługo później trafiłem na pierwszy mityng Anonimowych Alkoholików. Po pół roku abstynencji pojechałem na czterotygodniową kurację odwykową. Tam pozbyłem się wszelkich złudzeń. Przekonałem się, że jestem alkoholikiem i że muszę zrezygnować z alkoholu pod każdą postacią. Dowiedziałem się, że alkoholizm wiązał się z niedojrzałością emocjonalną i brakiem podstawowych umiejętności życiowych, choćby takich jak rozpoznawanie i wyrażanie własnych uczuć, bezpieczne radzenie sobie z lękiem, złością i samotnością, nawiązywanie i utrzymywanie nieegoistycznych relacji z innymi ludźmi oraz wyznaczanie granic i umiejętność powiedzenia „nie”. I że bez tych zdolności trudno będzie mi zachować trzeźwość.

źródło opisu: www.iskry.com.pl

źródło okładki: www.iskry.com.pl

Radosław Gabinek | 2014-03-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-booki
Przeczytana: 09 marca 2014

Jest to zbiór wywiadów, artykułów i przemyśleń autora dotyczących uzależnienia i szeroko rozumianego trzeźwienia. Autor skupia się przede wszystkim na warstwie duchowej człowieka uzależnionego, a zawarte tu teksty z pewnością mogą skłaniać do refleksji nad sensem życia i wypełniać pustkę nie tylko u osób uzależnionych. Pozycja bardzo aktualna i potrzebna we współczesnym zgiełku i nacisku na wartości materialne. Polecam. Warto!

Tomasz Wojewoda | 2016-09-26
Przeczytana: 28 grudnia 2013