Portret Briana Brei

Wydawnictwo: Marina
muzyka
Sławek_82

'Portret Briana Brei' to cykl trzynastu krótkich, humorystycznych opowiadań, które niewątpliwie łączy tematyka muzyczna. Autorem tych przezabawnych opowiadań jest Jarema Klich – znany Wrocławski gitarzysta, laureat licznych konkursów wykonawczych, tak krajowych, jak i zagranicznych. Każde z opowiadań to osobna historia, zupełnie inna od poprzedniej, jedyna w swoim rodzaju. Geneza powstania...

Geneza powstania opowiadań nie jest typowa. Wszystkie historie były pisane na potrzeby radiowych prezentacji – czytane przez samego autora w ramach audycji „RAMbitna godzina” na antenie Radia RAM, prowadzonych cotygodniowo przez Krzysztofa Pełecha – również należącego do grona najwybitniejszych polskich gitarzystów. Pełniły one funkcję antraktu w programie muzycznym.
Wszystkie opowiadania opatrzone są rysunkami. Dzięki temu można sobie wyobrażać, że akompaniują one lekturze.

źródło opisu: http://www.e-marina.eu

źródło okładki: http://www.e-marina.eu/files/imagecache/product/Okładka+front.jpg

Sławek_82 | 2013-04-10
Przeczytana: 2012 rok

Świetna książka, można się pośmiać, rozerwać, przemyśleć. Osobiście znałem autora, książkę mam z dedykacją. Gitarzysta-pisarz zmarł w 2012 roku :(

Wojtek | 2014-02-19
Przeczytana: 01 maja 2012