Ocena kondycji finansowej przedsiębiorstwa w badaniu zagrożenia upadłością

Wydawnictwo: Osrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr
biznes, finanse

Prawidłowa ocena kondycji finansowej przedsiębiorstwa jest niezbędna nie tylko dla bieżącego zarządzania, ale i planowania. Pozwala również uchronić firmę przed negatywnymi skutkami spadku koniunktury w gospodarce, jak i wykorzystać pozytywne trendy w niej zachodzące. Autor odpowiada na pytanie: jak znaleźć właściwy sposób oceny kondycji finansowej przedsiębiorstwa za pomocą znanych powszechnie wskaźników finansowych oraz na podstawie miernika, który mógłby w sposób syntetyczny przedstawić obraz