Dywizjon Ziemi Śląskiej nr 304

Wydawnictwo: Śląsk
historyczna
Alf

Jest to opowieść o losach Dywizjonu Śląskiego nr 304, walczącego podczas ostatniej wojny w Anglii. Bohaterem opowiadania jest zespół, jego zwycięstwa i klęski; nie należy więc po tej książce oczekiwać właściwego dla powieści prowadzenia wątków i postaci. Nie jest to bowiem powieść. Wszystkie opisane tu zdarzenia i sytuacje są autentyczne, autentyczne jest również większość nazwisk. Można więc tę książkę nazwać cyklem opowiadań, obrazków o charakterze reportażowym, skromnym zapisem dramatycznych dziejów jednego z polskich zgrupowań bojowych na frontach wojny z hitleryzmem.

źródło opisu: Ze wstępu od autora

źródło okładki: Własne

Natalia Pilkiewicz | 2017-10-27