Abyśmy zdrowi byli: o filozofii życia i żywienia

Wydawnictwo: Literackie Towarzystwo Wydawnicze
zdrowie, medycyna
LiliMadlene

Maria Grodecka od wielu lat zajmuje się problematyką wegetarianizmu. W swych licznych publikacjach porusza również zagadnienia ekologii i sprawy moralno-duchowe. Teksty zbioru "Abyśmy zdrowi byli" poświęcone są filozofii życia i żywienia człowieka. Zdaniem autorki obecny sposób żywienia ludzkiej populacji został sztucznie wykreowany, oparty na myślistwie, hodowli i rzezi. Świadomość...

Teksty zbioru "Abyśmy zdrowi byli" poświęcone są filozofii życia i żywienia człowieka. Zdaniem autorki obecny sposób żywienia ludzkiej populacji został sztucznie wykreowany, oparty na myślistwie, hodowli i rzezi. Świadomość zdegradowana mięsożernością buduje zdegradowaną cywilizację, która w końcu doprowadzi ludzkość do katastrofy i zniszczenia. Uzupełnieniem książki jest bibliografia prac autorki wydanych w latach 1964-2000.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Lillianna | 2015-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2015

Niepozorna książka, która liczy sobie 114 stron, to zbiór artykułów i felietonów, które w doskonały sposób przedstawiają ideę zdrowego odżywiania opartą na czterech grupach produktów: warzywach, owocach, roślinach strączkowych i zbożach. Autorka przekonuje, że ludzie nie są z natury mięsożercami, lecz roślinożercami. Dostarcza liczne dowody na to, że dieta oparta na obecnym modelu żywienia, czyli mięsie, nabiale, zbożach, warzywach i owocach, nie jest dietą optymalną dla człowieka. Autorka na kartach swojej książki wprowadza czytelnika w świat, który warto poznać.

Nie znajdziecie tutaj wiele na temat bestialskich praktyk stosowanych w rzeźniach, ubojniach czy gospodarstwach rolnych. Kilka przykładów, chociażby ten na temat przymusowego tuczu gęsi w gospodarstwach rolnych w zupełności wystarczą, by poczuć obrzydzenie do dzisiejszego świata nastawionego na "opłacalność". Świata, w którym nasze codzienne wybory wiążą się z powolnym niszczeniem "ludzkości".

Czytając książkę...

Devaam | 2016-12-02