Abyśmy zdrowi byli: o filozofii życia i żywienia

Okładka książki Abyśmy zdrowi byli: o filozofii życia i żywienia Maria Grodecka
Okładka książki Abyśmy zdrowi byli: o filozofii życia i żywienia
Maria Grodecka Wydawnictwo: LTW zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
LTW
2000-01-01
2000-01-01
zdrowie medycyna wegetarianizm zdrowe żywienie odżywianie publicystyka polska

Niepozorna książka, która liczy sobie 114 stron, to zbiór artykułów i felietonów, które w doskonały sposób przedstawiają ideę zdrowego odżywiania opartą na czterech grupach produktów: warzywach, owocach, roślinach strączkowych i zbożach. Autorka przekonuje, że ludzie nie są z natury mięsożercami, lecz roślinożercami. Dostarcza liczne dowody na to, że dieta oparta na obecnym modelu żywienia, czyli mięsie, nabiale, zbożach, warzywach i owocach, nie jest dietą optymalną dla człowieka. Autorka na kartach swojej książki wprowadza czytelnika w świat, który warto poznać.

Nie znajdziecie tutaj wiele na temat bestialskich praktyk stosowanych w rzeźniach, ubojniach czy gospodarstwach rolnych. Kilka przykładów, chociażby ten na temat przymusowego tuczu gęsi w gospodarstwach rolnych w zupełności wystarczą, by poczuć obrzydzenie do dzisiejszego świata nastawionego na "opłacalność". Świata, w którym nasze codzienne wybory wiążą się z powolnym niszczeniem "ludzkości".

Czytając książkę miałam wrażenie, że jestem na wspaniałym wykładzie, który przedstawia Maria Grodecka. Nie umiałam jej przeczytać od razu, ponieważ bogaty w przesłanie tekst książki musiał być przeze mnie po prostu dokładnie przemyślany.

Książkę polecam wszystkim. Myślę, że największą wartość wyniosą z niej osoby, które chcą przejść na wegetarianizm lub weganizm, ale jeszcze się wahają. Dla wegetarianów to świetny wykład przypominający o tym, co najważniejsze. Mięsożercy także powinny sięgnąć po tę pozycję, myślę, że obowiązkowo. Nawet, jeżeli nie skłoni ich do zmienienia swoich wyborów, na pewno da do myślenia.

• Książki 2016 ✿
  • STOP.4.podrozowanie zakupie
  • Zdrowe odżywianie
  • Dietetyka ogólna
  • Dietetyka, medycyna, zdrowie
  • Przeczytane 2015

Dodaj cytat z książki Abyśmy zdrowi byli: o filozofii życia i żywienia