romans, polski, stary styl
Agnieczka

Powieść tę, napisała Helena Mniszkówna już jako dojrzała pisarka, o ugruntowanej popularności. Główną bohaterką uczyniła Kasię Zahojską, ambitną i uzdolnioną szlachciankę, która po studiach na politechnice zostaje żoną hrabiego Edwarda Zebrzydowskiego. Mąż odnosi się z niechęcią do jej pracy w charakterze architekta. Porzuca żonę i majątek, i długi czas jeździ po świecie. Samotna Kasia coraz więcej rozmyśla o bliskim koledze ze studiów Andrzeju Dęboszu, mężczyźnie wielkiego umysłu ale niższego stanu. Czy to on będzie tym, który uczyni Kasię znowu szczęśliwą?

źródło opisu: Edipresse, 2013

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

-luna- | 2016-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2016

Uff, cieżko przebrnąć przez ta książkę, ze względu na język używany w dawnych czasach. Jest to typowy romans dla Mniszkowny. Miłość pomiędzy hrabianka i chłopem, czyli coś, co nie powinno sie nigdy zdążyć. Nie wiem czy to dobrze czy zle, ale czytając "Magnesy serc" przypomniały mi sie lektury szkolne i wieczny konflikt pomiędzy panem, a chłopem. Zgnilizna i próchno panów, których nie obchodzi nic poza dobra zabawa i wydawaniem pieniędzy, oraz marzenia wykształconych chłopów o lepszym " jutro". Dla miłośników (czy tez miłośniczek) tego gatunku polecam jak najbardziej. Dla innych nie, ponieważ sie zanudzicie, zniechecicie i w rezultacie rzucicie.

ewel70 | 2013-10-11
Przeczytana: 10 października 2013

Spokojna, szlachetna i o uczuciach- miłości i przyjaźni. Troszkę zaskakująca. Ogólnie pozytywna.

APodlevsky | 2017-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2017