Biologia Repetytorium Tom I

Wydawnictwo: Medyk
Biologia
Kamil

Stare łacińskie powiedzenie: Tempom mutantur et nos mutamur in illis (czasy się zmieniają i my zmieniamy się wraz z nimi) mógłbym tutaj przetrawestować na Tempom mutantur et libres nutantur in illis (czasy się zmieniają, a książki wraz z nimi). Bo ci Czytelnicy, którzy przyzwyczaili się do podręcznika „Biologia-repetytorium dla kandydatów na akademie medyczne" i oczekiwali jego kolejnego, już jedenastego wydania - będą zdziwieni. Niby jest to ta książka, a jednak inna. Inny tytuł, więcej treści, szereg zmian. Otóż zmiany spowodowane są przede wszystkim nowym, innym sposobem (a właściwie istnieniem dwóch sposobów) przyjmowania młodzieży na studia medyczne. Jeden sposób jest stary i polega na zdawaniu egzaminu wstępnego (testowego). Tak przyjmowani będą kandydaci, którzy zdawali maturę do roku 2004 włącznie. Natomiast tych, którzy egzamin maturalny będą zdawać w nowy sposób (poczynając od roku 2005), egzamin wstępny ominie i staną się (lub nie staną) studentami w zależności od ocen maturalnych. A zatem oceny na egzaminie dojrzałości muszą być jak najlepsze. Książka została napisana tak, aby ułatwić zdanie obu egzaminów - jest w niej „Przewodnik po egzaminie testowym", są informacje przewidziane dla licealistów, aby mogli jak najlepiej zdać maturę. Drugi powód zmian to przekształcenia w zakresie wyższego szkolnictwa medycznego. Rozpoczęły się one wraz z połączeniem Akademii Medycznej w Krakowie z Uniwersytetem Jagiellońskim. Następnie powstał Uniwersytet Medyczny w Łodzi (z połączenia Akademii Medycznej i Wojskowej Akademii Medycznej), a ostatnio - Akademia Medyczna w Bydgoszczy stała się wydziałem lekarskim Uniwersytetu im. M. Kopernika w Toruniu. Zniknęły zatem trzy akademie medyczne, a podręcznik zawiera wiedzę przydatną dla każdego przyszłego studenta kierunków związanych z medycyną i biologią (zwłaszcza medyczną). Tom I, wydawca Medyk Sp. z o. o.

źródło opisu: http://www.medyk.com.pl/index.php?p=kWydaneInfo&item=45

źródło okładki: http://www.medyk.com.pl/index.php?p=kWydaneInfo&item=45

Aleksandra | 2013-05-22
Przeczytana: 17 lutego 2013

Bardzo polecam nie tylko maturzystom. Książka bogata w szczegółowe, wyczerpujące opisy procesów biologicznych jednak napisana przystępnym językiem, dlatego przyjemnie się ją czyta.

Kasia001 | 2016-08-04
Wiktor Bogacki | 2016-06-18