8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
jagarkar

Ta zupełnie niezwykła bajka opowiada historię pewnego Prosiaczka, który nie akceptuje siebie takim, jakim jest, i bardzo chciałby spróbować być kimś innym. Wyrusza więc na spacer i prosi o radę napotkane zwierzęta. Różowy Prosiaczek ukazuje wartość przyjaźni i pomaga każdemu odkryć w sobie piękno. Jest to także książeczka artystyczna, z niekonwencjonalną szatą graficzną autorstwa Marty...

Różowy Prosiaczek ukazuje wartość przyjaźni i pomaga każdemu odkryć w sobie piękno. Jest to także książeczka artystyczna, z niekonwencjonalną szatą graficzną autorstwa Marty Ignerskiej i Joanny Olech. Czyni ją to pozycją zupełnie wyjątkową na polskim rynku książki dziecięcej. Autor bajki, Marcin Brykczyński, to znany tłumacz i wybitny autor książek dla dzieci.

Marta Ignerska za ilustracje i opracowanie graficzne i Joanna Olech za ilustracje do książki Różowy Prosiaczek otrzymały wyróżnienie w konkursie IBBY „Książka Roku 2006”.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2006

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,401,Rozowy-prosiaczek

jagarkar | 2013-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przeczytane przez Urszulę Dudziak w Bajkonurrrze :)

Mama Świnka i... Tata Świntuch :D

Abdita | 2016-09-06