Odczarować adopcję

Wydawnictwo: CoJaNaTo
Natasza

Unikatowa pozycja na rynku literatury o rodzicielstwie w aspekcie adopcji, praktyczne i długoletnie doświadczenie namalowane pędzlem pozytywnych emocji przez matkę adopcyjną i biologiczną. Prawdziwa historia, która przekazuje praktyczną wiedzę na temat formalnej strony adopcji, jednocześnie inspiruje do poszukiwania własnych emocji, wzruszeń, a także spokojnego przyjęcia realnych trudów...

Prawdziwa historia, która przekazuje praktyczną wiedzę na temat formalnej strony adopcji, jednocześnie inspiruje do poszukiwania własnych emocji, wzruszeń, a także spokojnego przyjęcia realnych trudów adopcyjnych narodzin swojego dziecka.
Wraz z każdym słowem tej książki dostaniesz potężną dawkę energii i siły, by patrzeć na macierzyństwo szeroko otwartym sercem:
- zobaczysz nieznane ci dotąd blaski twojego największego skarbu, jakim jest twoje dziecko, niezależnie od tego, jakiego macierzyństwa doświadczasz: adopcyjnego czy biologicznego;
- doświadczysz cudu narodzin adopcyjnego dziecka w całym spektrum piękna i bólu, jakiego doświadcza matka;
- poczujesz się pewnie i bezpiecznie jako najzwyklejsza matka wśród innych matek, ale najlepsza i jedyna dla twojego dziecka;
- zyskasz wiedzę, jak krok po kroku przejść drogę odnajdywania swojego adoptowanego dziecka, łącząc w tej trasie dwie ścieżki ? formalną i emocjonalną;
- zrozumiesz, że przejście przez procedurę adopcyjną nie musi być tylko suchym aktem formalności i zmagań z bezdusznością urzędników i prawa;
- zdobędziesz przyjaciół, których przed przeczytaniem tej lektury trudno było dostrzec w ludziach wokół siebie;
- dowiesz się, ile wartości niesie ze sobą adopcja i czy możesz w niej odnaleźć korzyści zarówno dla ciebie, twojego partnera, jak i twojego życia w ogóle;
- przejdziesz przez cały proces adopcyjny wraz z emocjami, jakie mu mogą towarzyszyć, tym samym dając sobie większe podstawy do podjęcia decyzji, czy podążyć drogą adopcji;
- przygotujesz się na przyjęcie twojego adopcyjnego dziecka do rodziny w każdym aspekcie jego narodzin.

źródło opisu: Opis z okładki

źródło okładki: google

JustynaMck | 2019-06-06
Przeczytana: 2017 rok

Generalnie uważam, że jest to bardzo potrzebna pozycja, jednak ocena 'dobra' wynika tylko z faktu iż jest napisana jakimś takim ciężkim językiem. O ile inne adopcyjne pozycje wchłaniane były niezwykle szybko, przez tą przebrnęłam po kilkunastu dniach.

Monika_De | 2017-04-06
Na półkach: Przeczytane, Książki 2017
Przeczytana: kwiecień 2017

ZAPRASZAM

soliloquium | 2017-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2017

Czy „swoje” dziecko może być urodzone tylko przez matkę biologiczną? Rodzice adopcyjni mają „nieswoje” dzieci? A jak ludzie biorą ślub, to mówią „mój mąż”, „moja żona” i nikt nie ma wątpliwości co do ich „swojości”, a jednak więzy krwi ich nie łączą. W sposób dość satysfakcjonujący odpowiada na te pytania Magdalena Modlibowska, matka trójki dzieci, w książce Odczarować adopcję. Poradnik rodzica dla rodziców. Pierwsze rozdziały dotyczą procedury adopcyjnej i formalności. Nie jest to natomiast cytowanie przepisów prawnych (bo o nich można przeczytać w Internecie), a omówienie, jak z nimi poradzili sobie przyszli adopcyjni rodzice. Należy wziąć pod uwagę, że ksiązka została napisana w 2010 roku, zatem niektóre procedury i przepisy są nieaktualne. Obecnie obowiązuje Ustawa z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz.U. 2011 nr 149 poz. 887 z późn. zm.). Szczególnie cenna dla mnie jest część dotycząca radzenia sobie z chorobą sierocą, której...

Aleksandra | 2016-01-10
Przeczytana: 05 stycznia 2016

Książka bardzo ciekawa, ciepła, pełna kobiecości. Polecam

Natasza | 2013-04-21
Przeczytana: kwiecień 2013

Książka to typowy Polski poradnik, napisany przez polkę, która wraz z mężem adoptowała dwie córki. Książki o podobnej tematyce ( in vitro, adopcja ),które dotychczas czytałam były pisane przez polki, które proces adopcyjny bądź też in vitro miały robione za granicą. Obowiązywały je inne procedury niż te działające w naszym kraju.
" Odczarować adopcję" ukazuje krok po kroku działania i procedury z jakimi musiała się zmierzyć para, która zdecydowała się na adopcję. Począwszy od wyboru ośrodka adopcyjnego, po skompletowanie dokumentów potrzebnych do wszczęcia procedury adopcyjnej, kursów psychologicznych..... aż do otrzymania dziecka. Książka obala wiele mitów oraz uświadamia jak wiele jeszcze czeka parę, która na adopcje się zdecydowała...
Prawie 2,5 miliona Polaków bezskutecznie stara się o dziecko. Oznacza to, że problem niepłodności dotyczy ok. 10-15 % par. To z pewnością problem coraz powszechniejszy. Dlatego takie książki jak " Odczarować adopcję" są bardzo potrzebne na polskim...