Zdrady Wiktorii

Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
9788320555295
Bożena

"Zdrady Wiktorii" to pierwsza powieść autorki, oparta w znacznej mierze na jej reporterskich doświadczeniach. Tragiczna historia małżeńska rozgrywa się w pierwszych latach transformacji niosącej niekiedy obawy i trudne wybory. Wyjątkowa miłość młodej pary staje przed próbą ostateczną, gdy mężczyzna w wyniku urazu mózgu w katastrofie samochodowej traci swoje wybitne zdolności. W konsekwencji musi odejść z uczelni i poddaje się urojonej zazdrości o żonę, zamieniającej ich życie w okrutne śledztwo.

Reporterka, po debiutanckim zbiorze reportaży "Co dalej, panowie?" opublikowała książkę o współczesnych Polakach na Wileńszczyźnie "Zamęt pod Ostrą Bramą"; relacje z rozmów z ostatnimi żyjącymi legionistami, powstańcami i uczestnikami wojny polsko-bolszewickiej "Na stos rzucili" oraz "Rząd na główne danie" na podstawie swoich doświadczeń z kilkuletniego uczestnictwa w posiedzeniach Rady Ministrów. Jest współautorką (z b. wicepremierem Romanem Jagielińskim) książki "Nie ustąpię" i autorką sztuki telewizyjnej "Remanent" opublikowanej w "Dialogu". Jej teksty znalazły się w zbiorowych książkach reporterskich. Opracowała też i zredagowała kilka książek dla dzieci, m. in. wybór poezji patriotycznej dla szkół polskich na Wschodzie.
Laureatka ok. 30 nagród dziennikarskich, m.in. I nagrodę w konkursie na reportaż "Szlakiem Sztafety Melchiora Wańkowicza" oraz I nagrodę Klubu Polonijnego za pierwsze w kraju reportaże o współczesnych Polakach na Wileńszczyźnie i ich łagiernej przeszłości.

źródło opisu: www.lsw.pl

źródło okładki: www.lsw.p