Hongkong. Wakacje w wielkim mieście

Wydawnictwo: G+J
National Geographic Traveler: Hong Kong
hongkong, hong kong
Dariusz

Hongkong to kosmopolityczna metropolia. Niepowtarzalny uroku zawdzięcza udanemu związkowi Wschodu i Zachodu oraz pozostałościom kolonialnej przeszłości. Niewielki obszar, znakomity system komunikacji miejskiej, tanie taksówki, bezpieczne ulice oraz możliwość dojścia do wielu miejsc piechotą czynią z Hongkongu miasto przyjazne turystom. Panorama ze Wzgórza Wiktorii, z zalesionymi stokami, drapaczami chmur na Central i Wan Chai, cieśniną Victoria Harbour i półwyspem Koulun oraz wzgórzami Nowych Terytoriów, jest znana na całym świecie. Nowoczesne wieżowce, drogie hotele i markowe sklepy wytwornej dzielnicy Central kontrastują ze zgiełkiem bocznych alejek, gdzie pełno jest ludzi, stoisk z

przekąskami, krzykliwych neonów i sklepików z egzotycznymi towarami. Amatorów pieszych wycieczek i spokoju zachwycą parki narodowe, przez które prowadzą liczne szlaki turystyczne. Warto też zwiedzić okoliczne wyspy - w skład terytorium Hongkongu wchodzi ich aż 234, a rejsy promem pozwalają podziwiać zachwycające widoki.

Jeśli lubisz wielkomiejski gwar, spędź wakacje w Hongkongu. Przekonaj się, co oznacza azjatycka koncepcja "twarzy" i kiedy można zyskać miano "głupiego gueilo". Skosztuj kurzych łapek, kulek z rybiego mięsa i smażonych mątw na patyku. Odwiedź tętniącą życiem turystyczną dzielnicę Tsim Sha Tsui i sklepiki zielarskie oferujące sproszkowane perły, skóry jaszczurek i wężowe piżmo. Odkryj tajniki gry w madżonga i rozsmakuj się najróżniejszych gatunkach chińskiej herbaty.

źródło opisu: http://www.matras.pl/hongkong-przewodnik-national-geographic-1.html

źródło okładki: http://www.matras.pl/hongkong-przewodnik-national-geographic-1.html

książek: 2087
Monika | 2013-06-20