Czy socyaliści jedzą w wielkim poście kiełbasę?

Wydawnictwo: Związek Socjalistów Polskich w Stanach Zjednoczonych Północnej Ameryki
1 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
religia
Damian

Streszczenie poglądów socjalistów na rozdział Kościoła od państwa.

źródło opisu: własne

źródło okładki: google

Damian | 2013-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2013

Te propagandówki socjalistyczne są naprawdę żenujące. Tutaj mamy kolejną sytuację, w której autor przez pół broszury usiłuje przypodobać się czytelnikowi katolickiemu, po czym przez następne pół ruga kler za wszystko. Na koniec "zaskakująco" puentuje "precz z polityką kościoła".

Nie jestem wierzący, a czuję się zniesmaczony. Bo o ile dziś mogę zrozumieć takie stanowisko, tak na początku XX w., kiedy Polacy naprawdę dużo zawdzięczali Kościołowi - aż taka krytyka jest po prostu obrzydliwa.

Filip Al_Bert | 2014-04-02