Klatin brat Klatona

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
dla dorosłych, Indonezja, Malezja
klasyka
Dorota_1988

Baśnie indonezyjskie dla dorosłych. Pierwsza opowieść malajska i dalszych pięćdziesiąt osiem. "Nie przesądzę zbytnio, jeśli porównam nasze przeciętne zainteresowania i horyzonty kulturalne, nasz obowiązujący smak ze starożytnymi mapami świata, jakie rysowali Eratosthenes i Strabo: dużo, dużo znanego lądu, a na peryferiach jakieś morza, o których bliżej nic nie wiadomo. Podobno podróżował po...

"Nie przesądzę zbytnio, jeśli porównam nasze przeciętne zainteresowania i horyzonty kulturalne, nasz obowiązujący smak ze starożytnymi mapami świata, jakie rysowali Eratosthenes i Strabo: dużo, dużo znanego lądu, a na peryferiach jakieś morza, o których bliżej nic nie wiadomo. Podobno podróżował po nich Sindbad żeglarz.
Pragnę ostrzec przed Stillerem: ma on w sobie coś z bajecznego diabła morskiego, który wyciągał Sindbada z ciepłych pieleszy na coraz dalsze i niebezpieczne podróże. Wróg numer jeden ananasów w puszkach i pocztówkowej egzotyki, każe nam rozgryzać cierpkie owoce prosto ze wschodniej gałęzi drzewa wiadomości złego i dobrego.
Jerzy Litwiniuk"

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 1964

źródło okładki: www.literacki24.pl

adelina | 2013-10-31

legendy malajskie w wersji nie-spauperyzowanej