Sny a przeznaczenie

Wydawnictwo: Kirke

Każdy z nas śni, i chociaż nie wszystkie sny pamiętamy, spędzamy w ich krainie jedną trzecią życia. Marzenia senne są nie tylko odzwierciedleniem naszego stanu ducha czy wartości, odbiciem lęków i nadziei. Czasami pozwalają nam one na wgląd w naszą przyszłość lub zrozumienie istoty dręczących nas problemów. Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę, jak wielki wpływ wywierają na nasze życie. Starożytni Grecy uważali, że sny nawiedzają ich z woli bogów, którzy w ten sposób ujawniają swą wolę lub okazują pomoc. Dla Aborygenów sen jest tak samo realny jak rzeczywistość, zaś rzeczywistość jest snem. Wielcy malarze czy kompozytorzy tworzyli często we śnie, a po przebudzeniu utrwalali rezultaty swoich marzeń. Kontrolowanie snów to nie tylko umiejętność dokładnego ich zapamiętania czy interpretowania, ale także zdolność śnienia tego, co jest nam w danej chwili potrzebne. W magii na całym świecie znaczenie marzeń sennych stanowiło zawsze ważny element pracy magów i szamanów. Szczególnie dla tych ostatnich sny stanowiły istotę działań magicznych, bez którym ich magia nie byłaby właściwie możliwa.Książka opisuje istotę snów, prezentuje sposoby ich interpretowania w kulturach, a także zawiera praktyczne wskazówki dotyczące ich wykorzystywania i kontrolowania, tak dla celów magicznych, jak zupełnie praktycznych.

Toducik | 2014-11-07
dontbother | 2013-02-01