Drobinka ma wielkie serce

Cykl: Kto mnie przytuli? (tom 5)
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal
Bożena

Książki z serii Kto mnie przytuli? oczarują wszystkich małych przyjaciół zwierząt. Pieski i kotki, o których opowiadamy, mieszkały kiedyś w schronisku o nazwie Przytulisko. Nadal jest w nim wiele zwierzaków, które marzą, żeby ktoś je przygarnął i pokochał! Czy uda im się znaleźć prawdziwy, ciepły dom? Drobinka – to historia maleńkiej kotki, która długo nie mogła znaleźć prawdziwego domu....

Czy uda im się znaleźć prawdziwy, ciepły dom?

Drobinka – to historia maleńkiej kotki, która długo nie mogła znaleźć prawdziwego domu. Najpierw trafiła do Oskara, ale została porzucona, gdy rodzina chłopca wyjechała na wakacje. A potem…
Nie, nie zdradzimy, co było dalej! Lepiej przeczytajcie sami!

Ilustracje Magdalena Saramak.

źródło opisu: http://www.wilga.com.pl

źródło okładki: http://www.wilga.com.pl

cukierkowa | 2016-08-21
Przeczytana: 18 sierpnia 2016

Genialne, na początku chciało mi się płakać, ale wszystko jak zwykle skończyło się dobrze :')

AnnaSikorska | 2016-05-03

Trzy opowieści o kotach łączy chwilowy pobyt w Przytulisku Marty Zakrzewskiej, której pomaga nastoletnia Aneta. Pełne ciepła miejsce dla zwierząt daje im nadzieję na spokojną teraźniejszość, odpowiednią opiekę lekarską, troskę ludzi i nadzieję na prawdziwy dom. Pierwsza opowieść pokazuje nam koteczkę trafiającą w ręce bogatego, rozkapryszonego chłopca, którego rodzice zajęci swoimi sprawami nie mają ani siły, ani czasu, ani ochoty na zajęcie się własnym dzieckiem, a tym bardziej zwierzakiem. Kiedy mała, puchata pupilka nudzi się chłopcu zapomina ją nakarmić, sprzątać po niej, a przed wyjazdem na wakacje porzuca ją. Koteczka poznaje przedstawicielkę swojego gatunku i jej niezwykły dom: antykwariat. Niestety miłość do chłopca sprawia, że opuszcza Safonę i wędruje w poszukiwaniu swojego właściciela i przypadkowo trafia do prowadzonego przez małżeństwo emerytów domowego schroniska, które ma pomóc przepełnionemu schronisku. Wakacje są czasem, kiedy wiele zwierzaków traci domy, dlatego...

Książka podzielona jest na krótkie rozdziały, więc z powodzeniem można je pojedynczo czytać dzieciom do poduszki zaś starsze dzieci mogą dzięki dużej czcionce, swobodnie czytać same. Napisana prostym językiem i czarno-biało ilustrowana książka pokazuje nam świat widziany oczami kotka, który jak my – czuje, potrzebuje jedzenia, ale i przytulenia, miłości i czułości. To żywa istota, dla której my – właściciele jesteśmy najważniejsi i naszym obowiązkiem jest dbać o nią.
W książce spotykamy zarówno postawy negatywne jak i te pozytywne. Młody czytelnik uczy się odpowiedzialności za swojego pupila i ponoszenia konsekwencji za podejmowane decyzje. Naprawdę polecam.

AsiaAdaśZ | 2013-08-25
Przeczytana: 2013 rok