Muza chrześcijańska. T. 1, Poezja armeńska, syryjska i etiopska / przekł. Mieczysław Bednarz [et al.] ; wstępy Marek Starowieyski [et al.] ; posł. Józef Reczek ; red. i oprac. M. Starowieyski.

Tłumaczenie: Mieczysław Bednarz
Wydawnictwo: Znak
Oryg. armeński, aramejski, ge'ez.
poezja
Renax

Pierwszy tom poetyckiego cyklu serii pism Ojców Kościoła. Teksty pełne urody i mądrości teologicznej w znakomitych przekładach. M.in. słynny syryjski Hymn o perle w przekładzie Czesława Miłosza i Ody Salomona w przekładzie Anny Kamieńskiej.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,1576,Muza-chrzescijanska-t-I

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,1576,Muza-chrzescijanska-t-I

Renax | 2013-04-07

Piękny zbiór wczesnochrześcijańskich utworów, w tym "Hymn o Perle". Należy to przeczytać!!!!!!!!!!!!!!!!