Wśród jezior i mszarów Wileńszczyzny

Cykl: Smak Kresów (tom 1)
Wydawnictwo: Rewasz
Grzesio

Książka ta - to fascynujące połączenie relacji podróżniczej, gawędy krajoznawczej i eseju historycznego - jest pierwszym tomem cyklu SMAK KRESÓW, prezentującego najciekawsze regiony wschodniej i północno-wschodniej części dawnej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Niezrównanej urody pojezierza. Niesamowite, ciągnące się dziesiątkami kilometrów bagna o egzotycznej florze i faunie. Polacy i...

Niezrównanej urody pojezierza. Niesamowite, ciągnące się dziesiątkami kilometrów bagna o egzotycznej florze i faunie. Polacy i polskość o setki kilometrów od obecnej granicy. Świątynie uratowane spod bolszewickiego kilofa. Ostatnie ocalałe dworki kresowe i ich dawni właściciele. Bujna, nieraz tragiczna przeszłość i niepewna teraźniejszość. Galeria barwnych postaci: od króla Stefana Batorego, poprzez słynnego warchoła Manuzziego, zwanego Diabłem Północy, po "Kmicica" i "Łupaszkę" - legendarnych przywódców AK-owskiej partyzantki. O tym wszystkim, i nie tylko o tym, przeczytasz w tej książce.

źródło opisu: http://www.rewasz.com.pl/php/strony/dane_szczegolowe.php?do_kosza=sma1

źródło okładki: http://www.rewasz.com.pl/php/strony/dane_szczegolowe.php?do_kosza=sma1

Grzesio | 2013-04-06
Edyta | 2017-03-02