Czar Polesia

Wydawnictwo: Rewasz
838555792X
polesie, kresy
Grzesio

W drugim tomie "Smaku kresów" autor zabiera czytelnika w tysiąckilometrową podróż po jednym z najbardziej fascynujących regionów naszej części Europy. Polesie to gigantyczne puszcze, niedostępne bagna, labirynty wodne Prypeci i dzikie ostępy. To zagubione wśród lasów wioski, do których dopiero niedawno zaczęła docierać cywilizacja. To także spory szmat historii Rzeczypospolitej i jej najwybitniejszych rodów, to pozostałości wspaniałych niegdyś siedzib szlacheckich i zamków. Ten niebanalny przewodnik, pisany ze znajomością tematu i miłością do tej krainy przedstawia historię, kulturę, krajobrazy i przyrodę w taki sposób, że oprócz praktycznej pomocy w podróży oferuje fascynującą, barwną opowieść.

źródło opisu: http://odk.pl/smak-kresow-czar-polesia-,404.html

źródło okładki: http://www.empik.com/czar-polesia-rakowski-grzegorz,307899,ksiazka-p

Regent | 2017-02-10
Pani_Wu | 2015-11-01